رئیس مرکز اسلامی هامبورگ:

خون اباعبدالله ضربه بیدارگری بر وجدان خفته مسلمانان بود

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین مفتح در خطبه نماز جمعه هامبورگ گفت: اسلام آوردن افرادی همچون کعب الاحبار حیله گرانه و برای ایجاد انحراف در اسلام بود و این انحراف بسیار گسترده شده بود لذا خون اباعبدالله ضربه ای بود بیدارگر بر وجدان خفته جامعه مسلمانان.

1397/06/17

واکنش شدید یهودیان به سخنان جنجالی یک خاخام یهودی در مورد مسلمانان

حوزه/یک خاخام یهودی که در نامه ای سرگشاده گفته بود«اسلام جایی در اروپا و به ویژه بریتانیا ندارد» و از ممنوعیت «برقع» حمایت کرده بود، به شدت توسط شخصیت های مذهبی یهودی در انگلستان محکوم شد.

1397/06/14

نمایشگاه «حجاب معاصر مسلمانان» در موزه دیانگ سان فرانسیسکو برگزار می شود

حوزه/ نمایشگاه «حجاب معاصر مسلمانان» از روز ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۸ در موزه دیانگ در شهر سان فرانسیسکو واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا آغاز شده و قرار است تا ۶ ژانویه ۲۰۱۹، سال آینده میلادی ادامه داشته باشد.

1397/06/13

با حضور معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری؛

چهاردهمین گردهمایی روحانیون آلمان و هلند در مرکز اسلامی هامبورگ برگزار شد+ تصاویر

حوزه/ چهاردهمین گردهمایی روحانیون آلمان و هلند با حضور روحانیون و مبلغان و ائمه جمعه اروپا و حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی معاون بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در مرکز اسلامی هامبورگ برگزار شد.

1397/06/10

مدیرعامل خبرگزاری حوزه در جمع طلاب بیجار:

حوزه علمیه چاره ای جز بین المللی شدن ندارد/ حوزه ها و علما در طول تاریخ رویکرد فراملی داشته اند

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری با تاکید بر این که حوزه علمیه چاره ای جز بین المللی شدن ندارد، تصریح کرد: حوزه ها و علما در طول تاریخ، رویکرد فراملی داشته اند و امروز هم در بستر انقلاب اسلامی قرار گرفته و این امر افق های تازه ای برای ما ایجاد کرده است.

1397/06/06

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه در کردستان:

تمدن سازی رسالت امروز حوزه و روحانیت شیعه است/ حوزویان نگاه بین المللی داشته باشند

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری در جمع اساتید و طلاب بیجار، تمدن سازی را رسالت مهم امروز حوزه و روحانیت شیعه دانست و تصریح کرد: اگر درست عمل کنیم آینده ما یک تمدن فاخر اسلامی است و می توانیم در سرنوشت تمام انسان ها دخیل باشیم و حتی سرنوشت آیندگان را نیز رقم بزنیم.

1397/06/06

مدیر عامل خبرگزاری رسمی حوزه در جمع طلاب سنندج:

حوزه/ مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه گفت: امروز ده ها دانشگاه و مرکز علمی در دنیا وجود دارد که از ما می خواهند که به آنها استاد بدهیم، لذا باید گفت آنچه که روزی آرزوی علمای اسلام بود، اکنون محقق شده است.

1397/06/06

به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید؛

مدیرعامل خبرگزاری حوزه در جمع طلاب کردستان حضور یافت

حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین حسینی کوهساری، مسئول مرکز ارتباطات و امور بین الملل حوزه های علمیه کشور به منظور آغاز رسمی سال تحصیلی مدارس علمیه کردستان، به این استان سفر کرد.

1397/06/05

همکاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی با دانشگاه‌های تونس

در دیدار رایزن فرهنگی ایران در تونس با رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی مشهد، ایحاد برقراری ارتباط بین این دانشگاه با مراكز علمی و دانشگاه‌های تونس بررسی شد.

1397/06/04

کتاب «صحیفه سجادیه» به زبان پشتو در کابل منتشر شد

حوزه/ کتاب «صحیفه سجادیه» از سوی رایزنی فرهنگی ایران در کابل به زبان پشتو چاپ و منتشر شد.

1397/06/04

دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه فلوریدا، مرکز اسلامی راه اندازی می کنند

حوزه/ دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشگاه فلوریدای جنوبی، پس از ۱۰ سال تلاش مستمر بالاخره توانستند مسیر راه اندازی یک «مرکز اسلامی و نمازخانه» را هموار سازند.

1397/05/29

کتابخانه دانشگاه کالیفرنیا ۱۱۰۰ نسخه خطی نادر عربی را دیجیتالی می‌کند

حوزه/ کتابخانه دانشگاه کالیفرنیای آمریکا با همکاری صومعه سنت کاترینا، اقدام به دیجیتالی کردن و انتشار اینترنتی ۱هزار و ۱۰۰ نسخ خطی نادر و منحصربه فرد عربی و سوریه ای متعلق به قرون چهارم و هفدهم کرد.

1397/05/25

هفته فرهنگی عاشورا در حوزه علمیه خواهران لبنان برگزار شد

حوزه/ شیخ حسن بلّوط گفت: علم و دانش نقشی اساسی در معنا بخشیدن به زندگی دارد و عاشورا و نهضت شهادت امام حسین علیه السلام نمونه بارز زندگی جاودانه است.

1397/05/23

گفتگو درباره تصویب حکم زندان برای نقض قانون منع پوشیه در دانمارک

حوزه/ پس از اینکه یک تاجر الجزایری، جریمه های نقدی زنانی را که قانون بحث برانگیز منع پوشیه را در دانمارک زیر پا گذاشته بودند پرداخت کرد، مقامات دانمارکی به فکر تصویب حکم زندان برای مجرمان نقض قانون منع پوشیه هستند.

1397/05/21

امام جمعه هامبورگ:

رسیدن به قرب الهی با مسئولیت پذیری محقق می‌شود

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در خطبه های نماز جمعه هامبورگ گفت: یکی از مباحثی که ارتباط مستقیمی با زندگی انسان دارد، مسئولیت پذیری آدمی است، زیرا بخشی از هویت آدمی، در قلمرو مسئولیت ها و تکالیف فردی و اجتماعی وی شکل می گیرد.

1397/05/20

با شرکت جمهوری اسلامی ایران؛

نخستین کنفرانس «فتوا و مسائل معاصر» در اندونزی برگزار شد

حوزه/ نخستین کنفرانس بین‌المللی «فتوا و مسائل معاصر» (۲۹ تا ۳۱ تیرماه) با شرکت نمایندگانی از جمهوری اسلامی ایران در اندونزی برگزار شد.

1397/05/03

آشنایی جوانان آلمانی با افکار و اندیشه‌های مقام معظم رهبری

حوزه/ جوانان آلمانی از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برلین با افکار و اندیشه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) آشنا شدند.

1397/05/01

یت الله اعرافی در دیدار سفیرنیکاراگوئه:

آماده همکاری با مراکز علمی و فرهنگی نیکاراگوئه هستیم

حوزه/ مدیر حوزه های علمیه گفت: حوزه علمیه برای ایجاد گسترش فعالیت علمی و فرهنگی، آماده همکاری با مراکز علمی و فرهنگی کشور نیکاراگوئه است.

1397/04/31

ایران برگزار کرد؛

نمایشگاه عکس رضوی در سیرالئون

گروه بین‌الملل - نمایشگاه عکس حرم امام رضا(ع)، ۲۷ تیرماه به همت رایزنی فرهنگی ایران در سیرالئون کار خود را آغاز کرده و تا سوم مردادماه جاری دایر خواهد بود.

1397/04/30

دوبله«ولایت عشق» به زبان بومی سنگال

گروه بین‌الملل - سریال «ولایت عشق» به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در داکار به زبان‌های رسمی و بومی سنگال ترجمه می‌شود.

1397/04/30

صفحه بعد

صفحه 2 از 180