رشد دین اسلام در نروژ

آمار رسمی نظارت بر ادیان در نروژ حاکی از آن است که دین اسلام در صدر ادیانی است که در این کشور به سرعت درحال رشد است. هیئت آمارگیری نروژ در آماری که اخیرا درباره رشد ادیان از سال 2009 تا 2019 میلادی منتشر کرده، آورده است که اسامی نزدیک به 175 هزار و 500 نفر مسلمان در سازمان های اسلامی به عنوان اعضاء ثبت شده است.

1398/09/17

محمد، در بین ۱۰ اسم محبوب برای نوزادان در آمریکا

موسسه تحقیقاتی آمریکایی "بیبی سنتر" در گزارش سال ۲۰۱۹ خود اسم‌هایی را که طرفداران زیادی داشت، منتشر کرد.

1398/09/17

همزیستی مسالمت‌آمیز با پیروان ادیان؛ شاخصه بارز مسلمانان بنگلادش

عبیدالرحمن خان، استاد فقه و حدیث مؤسسات عالی اسلامی بنگلادش و معاون مدیرعامل روزنامه «انقلاب» این کشور با بیان این مطلب گفت: در دین مبین اسلام، اصل همزیستی مسالمت‌آمیز با پیروان ادیان مختلف یک امر انسانی و بسیار مورد تأکید است.

1398/09/17

افتتاح مرکز فرهنگی اسلامی در فنلاند

مسلمانان شهر پوروو در شرق هلسینکی پایتخت فنلاند پس از مدتها چشم انتظاری، مرکز فرهنگی اسلامی این شهر را با حضور شخصیت ها، نمایندگان محلی، دینی و سیاسی از جمله «یاکو یالونن» شهردار این شهر و «میکائیل نولاندر» رئیس شورای شهر و شیخ «انس حجار» رئیس انجمن اسلامی هلسینکی افتتاح کردند.

1398/09/16

بزرگ‌ترین مسجد جیبوتی افتتاح شد

حوزه/ روز جمعه با حضور روسای جمهور و سیاستمداران جیبوتی، مسجد عبدالحمید دوم، بزرگترین مسجد جیبوتی رسما افتتاح گردید.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» مسجد عبدالحمید دوم ، بزرگترین مسجد جیبوتی ، روز جمعه طی مراسمی افتتاح شد.

1398/09/10

نماینده مسلمان کنگره آمریکا اتهام جاسوسی برای ایران توسط برخی از رسانه های سعودی را رد کرد

"ایلهان عمر" نماینده مسلمان کنگره آمریکا اتهامات مطرح شده در برخی رسانه‌های سعودی درباره جاسوسی او برای ایران را رد کرده است.

1398/09/10

آل‌ خلیفه ۵ نفر ــ از جمله یک نوجوان شیعه ــ را محکوم به حبس ابد کرد!

دادگاه بحرین ظهر امروز در پرونده ای ساختگی تحت عنوان "برنامه ریزی برای منفجر کردن دستگاه های خودپرداز بانک" ۵ نفر از جمله یک نوجوان به نام «عبدالهادی رجب» را محکوم به به تحمل حبس ابد کرد!

1398/09/09

سوالات پارلمان فرانسه درباره سرکوب شیعیان بحرین

سه نماینده پارلمان فرانسه نگرانی خود را در مورد نقض جدی حقوق بشر در بحرین مطرح کردند و خواستار موضع گیری دولت فرانسه در مقابل رژیم بحرین شدند.

1398/09/09

نشست بین الادیانی

نشست بین الادیانی علمای شیعه و مسیحیت در "گلاسکو" اسکاتلند

1398/09/06

تظاهرات مسلمانان کانادا علیه قرآن‌سوزی رخ داده در نروژ

تظاهرات مسلمانان کانادا علیه قرآن‌سوزی رخ داده در نروژ

1398/09/06

شستشوی مغزی هزاران مسلمان در چین

برای نخستین بار اسناد و مدارکی از جزئیات اقدامات پکن ضد صدها هزار مسلمان اویغور در بازداشتگاههای منطقه سین کیانگ به دست آمده است که از شکنجه و شستشوی مغزی هدفمند مسلمانان بازداشت شده در این زندان ها پرده بر می دارد.

1398/09/05

دیوان کیفری بین المللی جنایت میانمار ضد مسلمانان روهینگیا را تایید کرد

"فاتو بنسودا" دادستان کل دیوان کیفری بین الملل در بیانیه ای گفت: قضات این دادگاه قانع شدند که مبنای معقولی بر این اعتقاد وجود دارد که میانمار اقدامات خشونت بار هدفمندی را ضد مسلمانان روهینگیا در ایالت اراکان(راخین) از 9 اکتبر 2016 میلادی مرتکب شده است.

1398/09/05

شیعیان در مالزی از تبعیض و ناامنی رنج می‌برند

حملات علیه اقلیت شیعه مالزی از سال ۲۰۱۰ آغاز شده و با شدت گرفتن آن در ماه‌های اخیر، فضایی پر از وحشت برای شیعیان به وجود آورده است.

1398/09/05

کمک مرکز اسلامی کانزاس آمریکا به نیازمندان در آستانه جشن شکرگزاری

مرکز‌ اسلامی شهر توپِکا (Topeka) واقع در ایالت کانزاس، تعدادی بسته غذایی را به مناسبت روز شکرگزاری بین نیازمندان توزیع کردند. این برای ششمین سال پیاپی است که این مرکز برنامه‌ای با هدف کمک به نیازمندان در این روز برگزار می‌کند.

1398/09/05

تحسین زن مسلمان بریتانیایی به خاطر دفاع از یک خانواده یهودی

پلیس لندن مردی را بعد از انتشار فیلمی از وی که نشان می‌دهد در واگن مترو به دو پسر یهودی و پدرشان توهین می‌کند، بازداشت کرد. این سه نفر کلاه‌های کیپا (کلاه مخصوص یهودیان) را بر سر داشتند. در فیلم منتشر شده، یک زن مسلمان دربرابر حمله لفظی این مرد به این خانواده یهودی از آن‌‌ها دفاع می‌کند.

1398/09/05

بانک اسلامی زمزم در اتیوپی تأسیس شد

بانک زمزم، ماه ها پس از فروش سهام خود که قرار است به عنوان اولین موسسه بانکی کامل اسلامی فعالیت کند توانست بیش از ۶۰۰ میلیون بیر از سرمایه های مردم را جمع کند، و هم اکنون سرمایه آن معادل ۱.۲ میلیارد بیر شده است.

1398/09/05

نگرانی مسلمانان سریلانکا نسبت به اقدامات رئیس جمهوری جدید

راجاپاکسه روز (جمعه) پس از انتخاب برادرش «ماهیندا راجاپاکسه» به عنوان نخست وزیر و تحویل 6 وزارتخانه با یکدیگر وی، تشکیل دولت جدید موقت با 16 عضو را اعلام کرد. رئیس جمهوری سریلانکا که هفته گذشته انتخاب شد، پست وزارت امور دارایی، اقتصاد، مسکن، توسعه مدنی، آب و امور بودایی ها را به بردارش سپرد.

1398/09/04

نشست "اسلام در چین؛ ارتباط آن با ایران" در مالزی

نشست "اسلام در چین؛ ارتباط آن با ایران" در مالزی نشست علمی "اسلام در چین؛ ارتباط آن با ایران"؛ با حضور و سخنرانی «علی محمد سابقی»

1398/09/04

استانبول میزبان اجلاس اقتصاد اسلامی

فعالیت های سی و پنجمین کمیته دایمی همکاری اقتصادی و تجاری سازمان همکاری اسلامی (کومسک) دوشنبه (چهارم آذر) با مشارکت 57 کشور عضو این سازمان در سطح وزیران برگزار می شود.

1398/09/04

معرفی فرهنگ ایرانی ـ اسلامی در نیجریه

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی هنر و صنایع دستی ابوجا با مشارکت بیش از ۴۰ کشور جهان از قاره‌های مختلف از جمله ایران افتتاح شد.

1398/09/03

صفحه بعد

صفحه 2 از 192