مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه

 

تماس با ما

اخبار > وزیر امور مذهبی پاکستان: از علمای ایران برای تعامل علمی با پاکستان دعوت می کنیم


کد خبر:٤٠٥٦٤٦/عنوان خبر:وزیر امور مذهبی پاکستان: از علمای ایران برای تعامل علمی با پاکستان دعوت می کنیم
نسخه قابل چاپ کد خبر: ٤٠٥٦٤٦           تاریخ مخابره: چهارشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٧ 

آیت الله اعرافی و وزیر امور مذهبی پاکستان دیدار کردند؛

وزیر امور مذهبی پاکستان: از علمای ایران برای تعامل علمی با پاکستان دعوت می کنیم

حوزه/ آیت الله اعرافی در دیدار با وزیر امور مذهبی پاکستان گفت: انقلاب اسلامی علاوه بر استقلال و آزادی برای دنیا پیام علم، دانش،فرهنگ و ادب را به همراه دارد و می شود با همکاری فکری علمای دنیای اسلام به ویژه علمای ایران و پاکستان جبهه قدرتمند علمی و فرهنگی و معرفتی را در دنیای اسلام رقم زد.

 

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشورمان امروز با پیر نورالحق وزیر امور مذهبی کشور پاکستان دیدار کرد.

مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در ابتدای این دیدار در مورد اهمیت روابط پاکستان و ایران صحبت کرد و در ادامه آیت الله اعرافی ضمن ابلاغ سلام حوزه های علمیه، مراجع عظام تقلید و مقام معظم رهبری به علما، دولت و ملت پاکستان ابراز امیداوری کرد: روابط ایران و پاکستان با پشتوانه عمیق تاریخی و فرهنگی که وجود داشته توسعه و تعمیق پیدا کند.

وی در مورد پیشرفت های علمی جمهوری اسلامی ایران گفت: وجود پنچ میلیون دانشجو، بیش از دو هزار مرکز دانشگاهی، یکصد هزار استاد و پیشرفت های علمی و فناوری جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف و به ویژه دانش های نوین پیشرفته نشان دهنده پیشرفت علمی جمهوری اسلامی ایران است.

* توسعه مرزهای دانش در حوزه های علمیه

مدیر حوزه های علمیه گفت: علوم اسلامی و حوزه های علمیه پا به پای پیشرفت های کلان علمی کشور پیشرفت های خیلی خوبی داشتند و امروز، مرزهای دانش در حوزه های علمیه توسعه قابل قبولی پیدا کرده است؛ امروز ما شاهد بیش از 200 رشته و تخصص و گرایش در قلمروهای مختلف علوم اسلامی و انسانی هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت هایی در عرصه فقه به ویژه فقه معاصر و گرایش هایی مثل فقه پزشکی، فقه محیط زیست، فقه خانواده، فقه مباحث اقتصادی و بانکی اشاره کرد و گفت: پیشرفت حوزه‌های علمیه در قلمرو قرآن و حدیث چشم گیر است و در مطالعات میان رشته ای میان قرآن و عرصه های مختلف علوم انسانی و اجنماعی شاهد پیشرفت قابل قبولی هستیم.

آیت الله اعرافی اظهار داشت: حوزه های علمیه در عرصه های علوم عقلی، کلامی و فلسفی و تعمیق بنیانهای فلسفی حوزه های علمیه در کنار نقد عالمانه و عمیق اندیشه غربی و توجه فلسفه های مضاف حوزه های علمیه چه در قالب تربیت نیروی انسانی و چه در تولید محتوا پیشرفت های قابل قبولی داشتند، و همه این پیشرفت ها رویکرد کلان حوزه های علمیه توجه به مصالح و اقتصاعات دنیای اسلام و با توجه به مطالعات تطبیقی و همچنین توجه به نیازهای روز و مطالبات جوامع اسلامی بوده است.

 

 


خروج
راهنمای اخذ روادید موسسات حوزوی

فرم ثبت نام فعالین بین المللی

 

 

نامه رهبر انقلاب اسلامی به عموم جوانان در کشورهای غربی‌

نامه رهبر انقلاب اسلامی

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 1159395
 بازدید امروز : 668
 کل بازدید : 1746357
 بازدیدکنندگان آنلاين : 42
مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه|درباره ما|تماس با ما