Free QR Code For: مهمترین نقش حوزویان برای تمدن سازی، تقویت بعُد بین المللی مراسم اربعین است

مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه

قم، جمکران، ابتدای بلوار انتظار، ساختمان دارالوایه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

تلفن: 96-37255890-025 داخلی 136

رایانامه: hird@ismc.ir

وب سایت: www.hawzah-ird.ir

چاپ

کد خبر:

415119

تاریخ مخابره:

1399/07/12

اندازه متن

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه:

مهمترین نقش حوزویان برای تمدن سازی، تقویت بعُد بین المللی مراسم اربعین است

حوزه وظیفه دارد ضمن تقویت بعُد بین المللی، بین الادیانی و بین المذاهبی، برای نهادینه شدن بعُد معرفتی تمدنی اربعین هم تلاش کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین سید مفید حسینی کوهساری پیش از ظهر امروز در نشستی که با موضوع سبک زندگی توحید و اربعینی در سالن مرحوم آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد، گفت: در این چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب جهت گیری به سمت تمدن نوین اسلامی را تعیین کردند.

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه، با بیان اینکه داشتن نگاه تمدنی به دین، امر تخیلی نیست و اربعین می تواند این نماد باشد، اظهار داشت: چرا که اربعین بزرگترین تبلور و ظهور همه ویژگی های بشری و از همه مهمتر این که در یک مقیاس کوچک و در زمان خاص اتفاق می افتد.

وی با اشاره به رسالت حوزویان در بحث اربعین گفت: حوزه وظیفه دارد، ضمن تقویت بعُد بین المللی، بین الادیانی و بین المذاهبی، برای نهادینه شدن بعُد معرفتی  تمدنی اربعین هم تلاش کند، چرا که این مسئله برکاتی دارد، از جمله اینکه سبب امیدواری در بین مردم جهان می شود.

مسئول مرکز ارتباطات بین الملل حوزه های علمیه اظهار داشت: اگر این اتفاق بیفتد و در مقیاس اربعین نیز بتوانیم شعارهای عدالت خواهی را محقق کنیم، توانسته ایم گام موفقی در عرصه عدالت خواهی در سبک زندگی امام حسین(ع) به خصوص در بحث اربعین در جهان برداریم.

وی افزود: باید کاری کرد اربعین تبدیل به نماد عدالت و صلح خواهی و تمدن سازی در جهان شود.

ویروس کرونا، دست ساز صهیونیزم جهانی برای تعطیل کردن مراسم معنوی است