400-266-2_348725.jpg QR Code For: دفاع از حقوق زنان؛ بهانه تازه اسلام‌هراسان افراطی انگلیس

مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه

قم، جمکران، ابتدای بلوار انتظار، ساختمان دارالوایه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

تلفن: 96-37255890-025 داخلی 136

رایانامه: hird@ismc.ir

وب سایت: www.hawzah-ird.ir

چاپ

کد خبر:

409401

تاریخ مخابره:

1398/07/16

اندازه متن

دفاع از حقوق زنان؛ بهانه تازه اسلام‌هراسان افراطی انگلیس

کمیسیون مقابله با افراط‌گرایی انگلیس هشدار داد برخی گروه‌های راست افراطی برای گسترش نفرت‌پراکنی خود، حقایق را تحریف می‌کنند.

یک گزارش رسمی نشان داده که گروه‌های راست‌گرای افراطی از دغدغه‌های جامعه انگلیس در مورد زنان و کودکان برای هدف قرار دادن مسلمانان و اقلیت‌های قومی سوء استفاده می‌کنند.
براساس گزارش کمیسیون ضد تروریسم، این گروه‌ها عمداً واقعیت‌ها را وارونه جلوه می‌دهند تا مخاطبان خود را به سمت دیدگاه‌های تبعیض‌آمیز و همراه با نفرت‌‌پراکنی سوق دهند.
این نهاد دولتی در گزارش خود هشدار داده که این شیوه در جوامع سفیدپوستی که به طور طبیعی از راست‌گرایان افراطی حمایت نمی‌کنند نیز استفاده شده و باعث افزایش شکاف طبقاتی خواهد شد.
برای نمونه این گزارش به بررسی اعتراضاتی، که در پی اظهارات یک زن سفیدپوست در شهر ساندرلند انجام شد، پرداخته است. این زن ادعا کرده بود که از سوی مهاجران اهل خاورمیانه‌ مورد آزار قرار گرفته است.
در این گزارش آمده که برخی چهره‌های راست‌گرای افراطی مانند «تامی رابینسون»، «جیدا فرانسن» و «آن ماری واترز» کاندیدای رهبری حزب راست افراطی یوکیپ از تظاهرات سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ برای گسترش تبلیغات ضد‌اسلامی و ضد‌اقلیت‌ها استفاده و ادعا کردند که قصد آنها از این تظاهرات افزایش امنیت زنان و کودکان است.
این گزارش می‌افزاید: «هدف تبلیغات آنها اقلیت‌های قومی است، در حالی که ۸۵ درصد از کسانی که در سال ۲۰۱۸ در شمال انگلیس متهم به آزار جنسی شدند، سفیدپوست بودند». https://eitaa.com/howzehinternational