مدیر همکاری ها و پشتیبانی مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه:

رسانه حوزه متعلق به آحاد مردم است

حجت الاسلام ضیایی گفت: توجه به منویات مقام معظم رهبری و توجه ویژه به بحث تمدن سازی اسلامی دو موضوع مهمی است که شایسته است رسانه حوزه بیش از پیش به آن توجه کند.

1396/08/24

نمایشگاه مطبوعات:

حیات رسانه‌های حوزوی با تضمین تثبیت سواد رسانه ای در بین مخاطبان

مدیر گروه پشتیبانی و همکاری های بین الملل حوزه علمیه قم تقویت و توسعه سواد رسانه ای طلاب علوم دینی را از مهم‌‌ترین اهداف خبرگزاری های حوزوی توصیف کرد.

1396/08/21

هیئت حوزوی به سوریه سفر کرد + عکس

حجج‌اسلام‌جمشیدی مدیر حوزه‌های خواهران، حسینی رئیس مرکز بین‌الملل حوزه و علی مولایی مدیر روابط عمومی حوزه‌های‌خواهران و حسن صدرایی‌عارف سردبیر خبرگزاری حوزه به سوریه سفر کردند.

1396/08/16

یادداشت مدیرمسئول

16 برداشت از دومین کنفرانس بین المللی علمای مقاومت در لبنان

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری نوشت: ضعف آینده نگری و آینده پژوهی و کاستی های رویکرد و مطالعات راهبردی در عرصه فعالیتهای بین المللی محسوس است. به شکل مشخص اگر آینده جبهه مقاومت را همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند تاسیس تمدن نوین اسلامی مشخص کنیم، سمت و سوی همه برنامه ها و اقدامات به سوی آینده ای تمدن محور و اسلامی رقم خواهد خورد و تجهیزها و تدارک­ها و تمهیدهای لازم در این خصوص نیز می بایست فراهم شود.

1396/08/15

نائب رئیس سابق مجلس سوریه در گفت‌وگو با «حوزه»:

اهل سازش با صهیونیست‌ها نیستیم/ حکام عرب با واهمه راهی کاخ سفید می‌شوند

نائب رئیس سابق مجلس سوریه گفت: کشورهای عربی باید از رابطه مثال زدنی و ایمانی میان ایران و سوریه الگو بگیرند و ببینند مسلمانان ایران و سوریه چگونه با هم به یک قدرت شکست ناپذیر در منطقه تبدیل شده‌اند.

1396/08/15

قرائت پيام رهبر معظم انقلاب اسلامی به اجلاس فلسطین، توسط آية الله اراكی

پیام رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای توسط آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در کنفرانس "فلسطین، میان بیانیه بالفور و وعده الهی" قرائت شد.

1396/08/11

با حضور اساتید جامعة المصطفی العالمیة؛

اجلاسیه «تعدد فرهنگی و مذهبی و همزیستی مسالمت‌آمیز در خاورمیانه» در کشور یونان برگزار شد

اجلاسیه "تعدد فرهنگی و مذهبی و همزیستی مسالمت آمیز در خاورمیانه» باهمکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موسسه بین المللی صلح و ادیان در وزارت خارجه یونان برگزار شد.

1396/08/11

گزارش خبرنگار اعزامی به لبنان، رئیس مرکز بین‌الملل حوزه:

دبیرخانه فرهنگ‌سازی مقاومت تشکیل شود/ در مفهوم مقاومت رویکردی جامع اتخاذ کنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری گفت: ظرفیت‌های مقاومت بسیار گسترده است و می‌تواند بازیگران فراوانی در زمینه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، رسانه‌ای و حتی ورزشی داشته باشد.

1396/08/11

رئیس مرکز بین‌الملل حوزه در مصاحبه با «اللؤلؤة»:

دنیای اسلام صرفا به وعده الهی در نابودی اسرائیل چشم ندوخته است/ وعده الهی بر توافقات بشری غلبه خواهد یافت

حجت الاسلام والمسلیمن سید مفید حسینی کوهساری گفت: امروز دنیای اسلام صرفا به وعده الهی در نابودی اسرائیل چشم ندوخته است بلکه معتقد است همه وعده‌های الهی در تحقق حاکمیت توحید بر عرصه بین‌الملل قابلیت وقوع دارد.

1396/08/10

مبلغان آستان علوی در میان نیروهای بسیج مردمی عراق حضور یافتند

کمیته تبلیغ، ارشاد و دفاع از مقدسات عراق وابسته به آستان مقدس علوی به همراه کاروان حمایت لجستیک آستان مقدس کاظمین(ع) در میان رزمندگان بسیج مردمی عراق و نیرو های امنیتی در جزیره الشرقاط و منطقه شمال بیجی در استان صلاح الدین حضور یافتند و سلام و دعای حضرت آیت الله سیستانی را به رزمندگان ابلاغ کردند.

1396/08/10

توصیه های مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه به طلاب عازم اربعین

مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه در توصیه های مهمی به زائران طلبه اربعین از آنها خواست که با حفظ شان حوزه و روحانیت پاسدار وحدت، کیان مکتب تشیع و رفع مباحث ایران هراسی و شیعه هراسی و ایران هراسی باشند.

1396/08/09

حجت الاسلام والمسلمین حسینی کوهساری:

انتظار حوزه از نخبگان بین المللی، قراردادن تجربیات در اختیار حوزه های علمیه است

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه با بیان انتظارات حوزه علمیه از نخبگان بین‌المللی حوزه گفت: انتظار مهم و اصلی از نخبگان متخصص بین‌المللی این است که نوع تعامل، آموزش و ورود در عرصه بین‌الملل در مناطق مختلف دنیا را تبیین و در اختیار حوزه‌های علمیه قرار دهند.

1396/08/08

مسئول مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه‌های علمیه:

فعالیت‌های بین‌المللی مأموریت ذاتی حوزه است/ مباحث بین‌الادیانی بدون حضور حوزه امکان پذیر نیست

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسینی کوهساری در جمع طلاب اعزامی به کشور لبنان گفت: فعالیت های بین المللی مأموریت ذاتی حوزه است و اموری مثل کرسی اسلام شناسی و شیعه شناسی و مباحث بین الادیانی بدون حضور حوزه امکان پذیر نیست.

1396/08/04

در کمیته هم‌اندیشی روسیه مطرح شد:

نقش حوزه‌علمیه در مبادلات بین المللی هم افزایی است/حوزه بین‌المللی شود/ از تعامل دول ایران و روسیه برای تقریب مسلمانان استفاده شود

کمیته هم‌اندیشی روسیه با حضور مسئول مرکز ارتباطات و بین‌الملل حوزه های، جمعی از اساتید جامعه المصطفی، اعضای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، موسسه اویس قرنی، بنیاد مطالعات اسلامی روسیه و معاونت‌های مختلف حوزه در سالن جلسات آیت‌الله حائری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه در قم برگزار شد.

1396/08/03

با حضور کارشناسان حوزه و دانشگاه:

کمیته هم اندیشی بین‌المللی با موضوع خلیج فارس در قم برگزار شد

در کمیته هم اندیشی بین المللی با موضوع "خلیج فارس و یمن"، بر تعامل موثر و سازنده با گروه های یمنی تاکید شد.

1396/08/02

مسئول مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه:

بدون حضور حوزه علمیه تقریب و وحدت اسلامی به درستی انجام نمی شود/ علما به حوزه های علمیه پاکستان توجه کنند

مدیرعامل خبرگزاری حوزه با اشاره به اهمیت مسئله تقریب و وحدت اسلامی گفت: بدون حضور مؤثر و کارکردی حوزه‌های علمیه در این عرصه به نظر می‌رسد این مهم به‌درستی انجام نگیرد.

1396/08/01

آیت الله اعرافی در دیدار روسای دانشگاه های اندونزی:

راه اندازی یک بازار مشترک علمی راهگشای بسیاری از مشکلات جهان اسلام است/ کالج اسلامی صدرا جایگاه مناسب تعاملات علمی ایران و اندونزی

مدیر حوزه های علمیه گفت: امروز دولت و ملت دوست و برادر اندونزی در موضع گیری هایی که در برابرداعش و وهابیت داشته اند، اقدامات ارزشمندی را رقم زده اند بطوریکه راه اندازی یک بازار علم مشترک و همکاری های وسیع می تواند بسیاری از مشکلات جهان اسلام را برطرف کرده و بر روی ابعاد دیگر اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جهان اسلام تاثیر گذارد.

1396/08/01

بیانیه پایانی گردهمایی روحانیون و مبلّغان منطقه آلمان و هلند

دوازدهمین گردهمایی روحانیون و مبلّغین منطقه آلمان و هلند با موضوع « آموزش دینی خانواده و جوانان در مراکز اسلامی اروپا » با حضور بیش از ۶۰ نفر از علما و مبلغان شیعه مقیم آلمان و هلند در مرکز اسلامی هامبورگ برگزار گردید.

1396/07/30

آغاز پنجمین سال تحصیلی حوزه علمیه هامبورگ آلمان و افتتاح ساختمان اختصاصی آن

فرصت های حوزه علمیه هامبورگ در تقویت اسلام

۵۰ طلبه از شش کشور اروپایی آلمان، اتریش، هلند، بلژیک، فرانسه و سوئیس در دو بخش برادران و خواهران در حوزه علمیه هامبورگ تحصیل می کنند.

1396/07/29

مراسم بزرگداشت مدافعان حرم و شهید حججی در بمبئی برگزار شد

مراسم یادبود شهداي مدافعان حرم و شهید محسن حججی، به همت خانه فرهنگ کشورمان و با مشاركت سازمان مدافعان ولایت در مسجد ایرانیان بمبئي، برگزار شد.

1396/07/25

صفحه بعد

صفحه 1 از 169