نسخه قابل چاپ

کد خبر:

411852

تاریخ مخابره:

1398/11/29

اندازه متن

عضو ارشد حزب الله از رابطه حاج قاسم و حاج عماد مغنیه می‌گوید

شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله در گفتگو با شبکه المنار به تشریح رابطه میان حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه پرداخت و برخی ویژگی های این دو فرمانده شهید مقاومت را بیان کرد.

500_354764.jpg

شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله در گفتگو با شبکه المنار به تشریح رابطه میان حاج قاسم سلیمانی و حاج عماد مغنیه پرداخت و برخی ویژگی های این دو فرمانده شهید مقاومت را بیان کرد.

شیخ نبیل قاووق در توصیف رابطه سردار سلیمانی و شهید عماد مغنیه گفت: سخن گفتن از این دو شهید گویی سخن گفتن از یک نفر است. اگر از حاج قاسم درباره حاج عما می‌پرسیدیم می گفت او برادرم و رفیق و جان من است و اگر از حاج عماد درباره حاج قاسم می پرسیدیم نیز می‌گفت: او برادر و مونس جانم است و رابطه اعتماد متقابلی میان این دو وجود داشت.

وی افزود: به یاد دارم روزی گروهی از حزب الله به دیدار حاج قاسم در تهران رفتند و برخی نیازمندی های مختلف حزب الله را ارائه کردند و حاج قاسم از آنها می پرسد نظر حاج عماد چه بود؟ گفتند موافق بود و او نیز به سرعت موافقت کرد، چون او به حاج عماد و فرماندهی او به عنوان یک فرمانده استراتژیک اعتماد داشت و از این رو بود که شهادت حاج عماد مغنیه به ویژه مکان و زمان شهادت او بار سنگینی بر دوش حاج قاسم شد و آرزو می کرد کاش آن خودرو بمب گذاری شده در کنار او منفجر می شد، اما حاج عماد زنده می ماند و اگر هم اراده خدای سبحان بر شهادت حاج عماد تعلق گرفته آرزو داشت کاش با او شهید می شد و این جدایی اتفاق نمی افتاد و حاج عماد همیشه در یاد و خاطر حاج قاسم زنده و حاضر بود.

شیخ قاووق ادامه داد: حاج قاسم فرمانده دور از میدان نبود بلکه همیشه از قلب میدان فرماندهی می کرد و همان گونه که در زمان جنگ تحمیلی ایران در عملیات ها و میدان جنگ حضور داشت، در لبنان نیز در عملیات ها علیه رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان حضور یافت و حاج عماد نیز همین گونه بود و من به یاد دارم هنگامی که حاج عماد فرماندهی نظامی را چند روز قبل از عملیات آزادسازی لبنان بر عهده گرفت، در میدان حضور یافت و اصرار داشت خودش عملیات شناسایی و رصد دشمن را انجام دهد و این گونه بود که دشمن اسرائیلی و آمریکایی از حاج عماد هراس داشت.

عضو ارشد حزب الله ادامه داد: از سوی دیگر حاج عماد در میان مردم و مجاهدان بسیار با جذبه بود و حاج قاسم نیز همین گونه بود و تمام برادران در او تواضع را می دیدند و حاج قاسم و حاج عماد هیچ ادعایی نداشتند و ویژگی آنها این بود که به سخن دیگران گوش می کردند و من شاهد بودم در دیداری میان حاج قاسم و فرماندهان نیروی قدس، ایشان از اولین نفر پرسید نظر شما چیست و از نفر دوم و از همه نظر پرسید و حاج عماد نیز همین ویژگی را داشت و نظر برادران را می پرسید و گوش می داد و مشورت می کرد و این از ویژگی های بارز این دو فرمانده بود.