نسخه قابل چاپ

کد خبر:

411809

تاریخ مخابره:

1398/11/28

اندازه متن

تفکیک مسلمانان در «آسام» هند اجرایی می‌شود

در راستای سیاست‌‌های ملی‌گرایانه و افراطی دولت هند علیه مسلمانان، ایالت «آسام» برنامه خود برای تشخیص هویت مسلمانان بومی این ایالت و تفکیک آن‌ها از مهاجران را اجرایی می‌کند.

400_354609.jpg

به نقل از دهندو، ایالت آسام  قصد دارد  مسلمانان این ایالت را سرشماری و مسلمانان بومی را از مهاجران غیرقانونی بنگلادشی تفکیک کند.
 
مؤمن الاوال (Muminul Aowal)، رئیس شورای امور اقلیت‌های آسام اعلام کرد: ایالت آسام، ۱۳ میلیون مسلمان دارد که از این میان، ۹ میلیون نفر بنگلادشی‌تبار هستند. بقیه آن‌ها متعلق به قبایل مختلفی هستند که باید تعیین هویت شوند. افراد متعلق به چهار قبیله گوریا، موریا، دسی و جوله جزء بومیان این ایالت محسوب می‌شوند.
 
الاوال با این بهانه که مسلمانان بومی به علت عدم تعیین هویت، از مزایای برنامه‌های رفاهی دولت، محروم هستند، مدعی شد: به محض اینکه افراد متعلق به قبایل بومی، رسماً تشخیص هویت شوند، فراهم کردن امکانات رفاهی برای آنها ساده‌تر خواهد بود!
 
وی اعلام کرد که مراحل اداری این طرح تا ماه مارس انجام می‌شود و این طرح می‌تواند از ماه آوریل اجرایی شود. 

مسلمانان هند طرح سرشماری ملی شهروندان هند(NRC) و قانون جدید شهروندی(CAA) این کشور را تبعیض‌آمیز و با هدف تحت فشار دادن مسلمانان از سوی دولت ملی‌گرای نارندرا مودی می‌دانند. در حالی که مودی مدعی است، تصویب این قانون،‌ اقدامی در جهت حمایت از اقلیت‌های دینی بنگلادش، پاکستان و افغانستان است.