نسخه قابل چاپ

کد خبر:

411383

تاریخ مخابره:

1398/11/02

اندازه متن

به نقل از آناتولی، پس از اعتراض گروه‌های حقوق بشری و مسلمانان، پلیس ضد تروریسم انگلیس مجبور شد سندی را پس بگیرد که براساس آن اعتقاد به اینکه مسلمانان در برخی کشورها تحت ستم قرار دارند، نشانه‌ای از افراط‌گرایی توصیف شده بود.

روزنامه مترو چاپ انگلیس این سند ۱۲ صفحه‌ای را، که پلیس ضد تروریسم در جنوب شرق انگلیس تهیه کرده بود، چاپ کرد و هدف از آن ارائه نمونه‌هایی از رفتارهایی است که می‌تواند افراط‌گرایانه تلقی شود.

400-260_353393.jpg

در این سند با عنوان «حفاظت از جوانان و بزرگسالان در برابر افراط‌گرایی ایدئولوژیک» چندین گروه افراطی فهرست شده‌اند. از مهم‌ترین گروه‌ها المهاجرون است؛ سازمانی که پیش‌تر به خاطر حمایت از گروه‌های تروریستی فعالیت آن ممنوع شد اما درباره آنچه پلیس، دیدگاه‌های افراط‌گرایانه آنها می‌خواند بحث‌های زیادی مطرح شده است.
همچنین پلیس انگلیس برنامه‌ای را با عنوان پیشگیری (Prevent) برای مقابله با گروه‌های راست افراطی و دینی تدارک دیده است. گروه‌های حقوق بشری می‌گویند ظالمانه است که فردی به خاطر بیان دیدگاه خود مبنی بر تحت ستم‌ بودن برخی مسلمانان افراطی دانسته شود. از سوی دیگر شورای مسلمانان انگلیس (MCB) نیز خواستار شد که بیان دغدغه‌های مسلمانان با افراطی‌گری یکی دانسته نشود.
«هارون خان»، رئیس این شورا، گفت: این ظلمی آشکار است که همه، نه فقط مسلمانان، باید درباره آن نگران باشند.

https://eitaa.com/howzehinternational