نسخه قابل چاپ

کد خبر:

410358

تاریخ مخابره:

1398/09/10

اندازه متن

نماینده مسلمان کنگره آمریکا اتهام جاسوسی برای ایران توسط برخی از رسانه های سعودی را رد کرد

"ایلهان عمر" نماینده مسلمان کنگره آمریکا اتهامات مطرح شده در برخی رسانه‌های سعودی درباره جاسوسی او برای ایران را رد کرده است.

400-260-3_350950.jpg

دفتر این نماینده 38 ساله کنگره آمریکا در پاسخ به روزنامه اسراییلی " جروزالم پست" اتهامات مطرح شده از سوی یک شاهد دادگاهی در ایالت فلوریدا مبنی بر ارسال اطلاعات حساس از سوی او به ایران با واسطه قطر را رد کرده است.
دفتر ایلهان عمر به این روزنامه اسرایلی گفته است:" از زمانی که او (ایلهان عمر) به نمایندگی کنگره انتخاب شده، عربستان سعودی و همدستانش تئوری‌های توطئه و اطلاعات گمراه‌کننده در مورد او منتشر می‌کنند."
سخنگوی دفتر این نماینده مسلمان کنگره آمریکا داستان ساخته و پرداخته رسانه‌های سعودی علیه ایلهان عمر را غم‌انگیر توصیف کرده و تاکید کرده این نماینده کنگره آمریکا: "به فعالیت‌های خود علیه نقض حقوق بشر و جنایات جنگی در هر جای دنیا و کودک‌کُشی در یمن فارغ از عوامل آن ادامه خواهد داد."
ایلهان عمر روابط متشنجی با ترامپ و دولت اسراییل و نیز سعودی دارد. ترامپ پیشتر بارها به او توهین کرده و دولت اسراییل نیز در تابستان امسال به او اجازه سفر به کرانه باختری فلسطین را نداد. این ممنوعیت سفر به درخواست ترامپ از اسراییل انجام شد اما بعدها دولت اسراییل اعلام کرد اجازه این سفر را صادر می‌کند اما ایلهان عمر و رشیده طلیب دیگر نماینده مسلمان کنگره آمریکا( که فلسطینی تبار است) در نهایت از انجام این سفر منصرف شدند.

https://eitaa.com/howzehinternational