نسخه قابل چاپ

کد خبر:

409715

تاریخ مخابره:

1398/08/13

اندازه متن

برگزاری چهارمین گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت "گرجستان"

"حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌علی اکبر اجاق‌نژاد"، "نماینده ولی فقیه در قفقاز" به همراه "سید‌جواد قوام‌شهیدی"، سفیر و "حمید مصطفوی"، رایزن فرهنگی کشورمان در گرجستان با "زازا واشاكمادزه"، مشاور نخست وزیر و رئیس آژانس دولتی امور دینی دیدار و در زمینه گسترش گفت‌وگوهای دینی بین ایران و گرجستان بحث و تبادل نظر کردند.

400-260-2_349655.jpg

زازا واشاكمادزه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های آژانس دولتی امور دینی و اداره مسلمان گرجستان در ارتباط با مساجد، مناسبت‌ها و برنامه‌های دینی مسلمانان گرجستان، روابط میان مسلمانان شیعه و سنی در گرجستان را بسیار خوب و مثبت ارزیابی کرد.
مشاور نخست‌وزیر و رئیس آژانس دولتی امور دینی به همزیستی مسالمت‌آمیز مسلمانان با یکدیگر و سایر ادیان اشاره کرد و افزود: دولت گرجستان با اختصاص بودجه سالانه و کمک‌های معنوی همواره حامی و پشتیبان مسلمانان و سایر ادیان است.
در ادامه "حجت‌الاسلام اجاق‌نژاد" با اشاره به نقش محوری و اساسی دین در مناسبات اجتماعی، بر ضرورت گفت‌وگوی بین دینی براساس منطق و عقلانیت به دور از تعصبات فکری و عقیدتی ملت ایران و گرجستان تأکید کرد.
وی در پایان با اشاره به ظرفیت‌های مراکز دینی و تنوع ادیان دو کشور خواستار برنامه‌ریزی طرف ایرانی و گرجی با حمایت آژانس ادیان برای همکاری‌های مشترک در زمینه برگزاری نشست‌های مستمر گفت‌وگوی اسلام و مسیحیت ارتدکس، انجام تحقیقات مشترک، برگزاری دوره‌های آموزشی و تبادل هیئت‌های دینی بین ایران و گرجستان شد. https://eitaa.com/howzehinternational