نسخه قابل چاپ

کد خبر:

409380

تاریخ مخابره:

1398/07/15

اندازه متن

آغاز سلسله سخنرانی ها «درک اسلام» در دانشگاه سیراکیوس آمریکا

سلسله سخنرانی های «فهم اسلام» به مدت هفت هفته متوالی در دانشگاه سیراکیوس برگزار شود.

400-266-5_348657.jpg

«دانشگاه سیراکیوس» در شهر نیویورک در آمریکا سلسله سخنرانی های «درک اسلام» را از ( 10 مهر 1398 مطابق با دوم اکتبر 2019 میلادی) آغاز کرده است و تا یکشنبه ( 21 مهر 1398 مطابق با 13 نوامبر 2019 میلادی) ادامه دارد.
این سلسله سخنرانی ها که به مدت هفت هفته متوالی ادامه دارد، با نظارت کتابخانه دانشگاه سیراکیوس و با همکاری جمیعت دانشجویان مسلمان در شهر نیویورک و شماری از دانشجویان داوطلب مسلمان در سالن کتابخانه این دانشگاه از ساعت 17:30 دقیقه تا 19 برگزار می شود. «امیر دوریک» استاد دانشگاه سیراکیوس ایراد این سخنرانی ها را برعهده می گیرد.
این سخنرانی ها با هدف غنی کردن اطلاعات جوانان و دانشجویان مسلمان و غیرمسلمان درباره اسلام و همچنین ایجاد گفتگو های علمی درباره ترویج معنی واقعی اسلام و تصحیح اطلاعات اشتباه و غلط برگزار می شود.
"امیر دوریک" گفت: «ما تلاش می کنیم تا با این سخنرانی ها، پیچیدگی ها، شبهات و مفاهیم اشتباه درباره اسلام را از بین ببریم، اصول و مبانی شریعت اسلامی را گسترش دهیم و فضای بازی را برای طرح پرسش ایجاد کنیم».
وی افزود: «شرکت کنندگان در سلسله سخنرانی های گذشته برای درک و فهم اسلام، نیمی از غیرمسلمانان و نیمی دیگر از مسلمانان بودند، همچنین شرکت کنندگان خارج از دانشگاه نیز در این سخنرانی ها حضور داشتند». https://eitaa.com/howzehinternational