نسخه قابل چاپ

کد خبر:

409353

تاریخ مخابره:

1398/07/14

اندازه متن

متفکر شیعه شیلیایی درگذشت

شیخ «خلیل یاروب ساحوری» مستبصر شیلیایی و متفکر اسلامی آمریکای لاتین که عضو "مجمع عمومی" مجمع جهانی اهل بیت(ع) بود و بیش از ده سال با خبرگزاری ابنا فعالیت داشت بر اثر عارضه کبدی دار فانی را وداع گفت.

400-266-3_348581.jpg

این روحانی وارسته، از خیل عظیم جوانانی محسوب می‌شد که تحت تأثیر امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران، با مکتب اهل بیت(ع) آشنا شدند.
"خلیل" جوان نیز که دین مسیحیت را اقناع کننده نیافته بود، پس از این آشنایی، به مطالعه درباره اسلام روی آورد و سرانجام به این دین مبین و مذهب تشیع مشرّف گشت.
مرحوم "خلیل ساحوری" سپس به ایران آمد و در حوزه علمیه قم به تحصیل پرداخت. وی همزمان با تحصیلات طولانی در جامعة المصطفی(ص)، به امر تبلیغ و نشر معارف قرآن و عترت نیز اهتمام داشت.
آن فقید سعید که عضو "مجمع عمومی" مجمع جهانی اهل بیت(ع) بود، همچنین بیش از ده سال با خبرگزاری ابنا همکاری کرد و چندین سال دبیر بخش زبان اسپانیایی این رسانه شیعیان جهان بود.
متاسفانه شیخ "خلیل ساحوری" از یک سال گذشته دچار عارضه کبدی شد و علیرغم تلاش‌های پزشکی، معالجات مؤثر واقع نگردید.
سرانجام روح جستجوگر این مرد بزرگ روز پنجشنبه 11 مهر 1398 به ملکوت اعلی پر کشید و در جوار رحمت حق آرام گرفت. مراسم تشییع و تدفین پیکر پاک مجاهد عرصه تعلیم و تبلیغ حجت الاسلام والمسلمین شیخ خلیل یاروب ساحوری با حضور بازماندگان و خانواده آن مرحوم، همکارانش در خبرگزاری ابنا، مدیران مجمع جهانی اهل بیت(ع) و اساتید و طلاب جامعة المصطفی(ص) العالمیة در قم برگزار می شود. https://eitaa.com/howzehinternational