نسخه قابل چاپ

کد خبر:

408722

تاریخ مخابره:

1398/06/05

اندازه متن

مشارکت ۱۰۳ کشور در چهل‌ویکمین مسابقات قرآن عربستان

مشارکت ۱۰۳ کشور در چهل‌ویکمین مسابقات قرآن عربستان چهل‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ، قرائت و تفسیر قرآن عربستان، ۱۷ تا ۲۱ شهریورماه جاری، در مکه مکرمه برگزار خواهد شد.

400-266-1_346880.jpg

مشارکت ۱۰۳ کشور در چهل‌ویکمین مسابقات قرآن عربستان
چهل‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی حفظ، قرائت و تفسیر قرآن عربستان، ۱۷ تا ۲۱ شهریورماه جاری، در مکه مکرمه برگزار خواهد شد.
این مسابقات به همت دبیرخانه رقابت‌های قرآنی وزارت ارشاد، تبلیغات و امور اسلامی عربستان برگزار می‌شود.
«عبداللطیف آل‌الشیخ»، وزیر ارشاد، تبلیغات و امور اسلامی عربستان در این باره گفت: «در چهل‌ویکمین دوره این رقابت‌ها، ۱۴۶ شرکت‌کننده از ۱۰۳ کشور جهان حضور دارند که در رشته‌های مختلف حفظ، قرائت و تفسیر این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت».
وی افزود: «داوطلبان شرکت در این مسابقات، پس از حضور در آزمون‌های اولیه که از سوی کمیته داوری متشکل از ۵ داور بین‌المللی متخصص در علوم قرآنی در مسجدالحرام برگزار می‌شود، برای مسابقات اصلی انتخاب خواهند شد».
آل‌الشیخ به برگزاری چهل دوره گذشته این مسابقات قرآنی اشاره کرد و گفت: از نخستین دوره این مسابقات که در سال ۱۳۹۹ هجری قمری آغاز شد، تاکنون بیش از ۶۳۰۰ نفر مشارکت داشته‌اند و برگزاری این دوره‌ها موجب تشویق جوانان مسلمان به رقابت در رشته‌های حفظ و قرائت قرآن و ارتباط بیشتر مسلمانان با کتاب خدا شده‌ است.