نسخه قابل چاپ

کد خبر:

408219

تاریخ مخابره:

1398/04/29

اندازه متن

رئیس وفاق المدارس شیعه پاکستان:

نظام ولایت فقیه ادامه دولت پیامبر اسلام (ص) است

حوزه/حجت الاسلام والمسلمین سید حافظ ریاض حسین نجفی گفت: نظام ولایت فقیه ادامه حکومت پیامبر اسلام(ص) و دولت مرجع جامع الشرائط است و این تا قیامت ادامه خواهد داشت.

400-266-1_345840.jpg

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سید حافظ ریاض حسین نجفی رئیس وفاق المدارس شیعه پاکستان در سخنرانی خود در جمع طلاب حوزه علمیه المنتظر گفت: نظام ولایت فقیه ادامه حکومت پیامبر اسلام(ص) و دولت مرجع جامع الشرائط است، ولی فقیه غیر از شرط اجتهاد باید تقوی، پاکیزگی و عدالت هم داشته باشند.

وی افزود: اینکه نظام ولایت فقیه را فقط به علمای ایران ربط بدهیم کار درستی نیست، چون حکومت ولایت فقیه یعنی همان دولت مرجع جامع الشرائط که طبق تعلیمات و نظریات اسلامی به وجود آمده است و اولین حکومت اسلامی را پیامبر اسلام (ص) به دستور خداوند در مدینه منوره به وجود آوردند و اکنون به عنوان (حکومت مدینه) معروف است.

حجت الاسلام والمسلمین سید ریاض حسین نجفی در ادامه گفت: حکومت اسلامی پیامبر اسلام(ص) تا قیام قیامت ادامه خواهند داشت، و برای ادامه دولت پیامبر (ص) خداوند 12 معصوم (ع) را جانشین ایشان انتخاب کرد که بعضی از معصومین (ع) توانستند دولت تشکیل بدهند، و طبق عقائد شیعه حضرت امام مهدی (ع) دوازدهمین جانشین پیامبر اسلام(ص) است و فرقه های اسلامی بر این اتفاق دارند که حضرت امام مهدی(ع) ظهور خواهد کرد و یک دولت اسلامی بین المللی تشکیل خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: طبق عقائد شیعه زمانی که حضرت امام مهدی (ع) در پرده غیبت است، مجتهد جامع الشرائط می توانند دولت تشکیل بدهد و انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ع) بر اساس همین به وجود آمد و اکنون حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای ولی فقیه این حکومت هستند.

وی در پایان اظهار داشت: دنیا باید بدانند که چرا از 57 کشور اسلامی نظام حکومتی 56 کشور اسلامی را آمریکا قبول دارد و فقط دولت جهور اسلامی ایران را قبول ندارد، چون دولت جمهور اسلامی ایران مطابق حکومت پیامبر اسلامی (ص) و جانشین ایشان است، اما سیاست های کشورهای دیگر اسلامی طبق منافع آمریکا اداره می شود، بعلت همین آمریکا نظام این کشورها را قبول دارد، و از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران از اول پیروزی انقلاب اسلامی تا اکنون باعث ترس و اضطراب آمریکا شده است چون در واقع دولت ولایت فقیه مطابق حکومت پیامبر اسلام(ع) است.