نسخه قابل چاپ

کد خبر:

408172

تاریخ مخابره:

1398/04/26

اندازه متن

نخستین نشست گفتگوی میان اسلام و مسیحیت در ژوهانسبورگ

نخستین نشست گفت‌وگوی میان تشیع و مسیحیت در ژوهانسبورگ از شهرهای بزرگ آفریقای جنوبی برگزار شد. حجت‌الاسلام سیدعبدالله حسینی، رئیس مرکز اسلامی ژوهانسبورگ اظهار کرد: «این نشست به همت مؤسسه مسیحی «فضل رب» و با مشارکت مسیحیان و شیعیان ژوهانسبورگ در روز گذشته برگزار شد».

400-266-1_345722.jpg

نخستین نشست گفت‌وگوی میان تشیع و مسیحیت در ژوهانسبورگ از شهرهای بزرگ آفریقای جنوبی برگزار شد.
حجت‌الاسلام سیدعبدالله حسینی، رئیس مرکز اسلامی ژوهانسبورگ اظهار کرد: «این نشست به همت مؤسسه مسیحی «فضل رب» و با مشارکت مسیحیان و شیعیان ژوهانسبورگ در روز گذشته برگزار شد».
وی افزود: «در افتتاحیه این نشست یکی از روحانیون مسیحی بر اهمیت گفت‌وگوی میان تشیع و مسیحیت تأکید کرد و به تبیین موضوعات مرتبط با این نشست پرداخت و راهکارهای گفت‌وگو را برشمرد».
حسینی با اشاره به برنامه‌های خود در نشست، اظهار کرد: «در این نشست درباره معاد از دیدگاه تشیع سخنرانی کردم و سپس سؤالاتی را که از سوی حاضران در جلسه مطرح شد، پاسخ دادم».
وی تأکید کرد: «این نشست هفته آینده نیز با همین موضوع برگزار می‌شود که طی برگزاری آن یک مبلغ مسیحی در مرکز اسلامی آفریقای جنوبی سخنرانی می‌کند و به سؤالات پاسخ می‌دهد. این جلسات درباره موضوعات مختلف در طول سال برگزار خواهد شد».