نسخه قابل چاپ

کد خبر:

404270

تاریخ مخابره:

1397/09/26

اندازه متن

مسلمانان شهری در مینه سوتا به زودی صاحب مسجد می‌شوند

حوزه/ اعضای جامعه اسلامی در شهر ایست گرند فورکس در ایالت مینه سوتا، ساختمان قدیمی یک ورزشگاه تفریحی بولینگ را خریداری کرده و با تغییر کاربری آن را به مسجد و مرکز اسلامی تبدیل می‌کنند.

400-192-1_337665.jpg

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» ، به نقل از herald ، مسلمانان شهر ایست گرند فورکس، در ایالت مینه سوتای آمریکا به زودی صاحب مسجد می شوند.

اعضای جامعه اسلامی این شهر به تازگی ساختمان یک ورزشگاه تفریحی بولینگ با نام «لیبرتی لنس» را خریداری کرده و قصد دارند این تسهیلات قدیمی را به یک مسجد تبدیل کنند.

مصطفی فرح با همکاری دیگر اعضای جامعه اسلامی، این تفریحگاه قدیمی را تغییر کاربری داده و آن را به یک مسجد و مرکز اسلامی فرهنگی تبدیل می کنند. این مرکز اسلامی هر جمعه یک درمیان در ماه شاهد برگزاری نمازهای جمعه در ماه است. دیگر فعالیت های اجتماعی، مراسم، جشن ها و اعیاد اسلامی نیز در این مرکز برگزار خواهند شد.

فرح می گوید: بسیاری از مردم جامعه حتمی نمی دانند ما اینجا وجود داریم.

وی افزود: گروه همچنان در حال تلاش هستند تا کمک های مالی برای آماده سازی و راه اندازی مرکز جمع آوری کنند. آن ها نیاز به کمک های نقدی برای فرش کردن نمازخانه، ایجاد سرویس بهداشتی و وضوخانه داشته و از طریق صفحه فیس بوک تبلیغات در این زمینه  را آغاز کرده اند.