نسخه قابل چاپ

کد خبر:

404150

تاریخ مخابره:

1397/09/19

اندازه متن

نایب رییس وفاق المدارس الشیعه پاکستان:

یمن با فاجعه انسانی روبرو است

یکی از روحانیون شیعه پاکستان با اشاره به این که اوضاع یمن روز به روز درحال وخیم تر شدن است خواھان آتش بس در این کشور شد و ابراز داشت: امریکا و دیگر کشورھای غربی ھیچ وقت خیرخواه ملت ھای مسلمان نبوده اند، دل بستن به آنان ھمانند سراب است.

400-269-1_337422.jpg

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین قاضی نیاز حسین نقوی نایب رییس وفاق المدارس الشیعه پاکستان، در مراسمی خواستار تربیت درست و برمبنای دینی فرزندان شد.

وی با بیان این که کثرت اولاد در اسلام امری تحسین برانگیز است اما به حسب ضرورت کنترل جمعیت در اسلام ھم تاکید شده است گفت: دور نگه داشتن فرزندان از فضا مسوم فضای مجازی وظیفه ھر پدر و مادر است، والدین به جوانان خود مسایل و احکامات دینی یاد دھند و از آںان بخواھند که این احکامات را در زندگی خود پیاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نقوی با اشاره به این که اوضاع یمن روز به روز درحال وخیم شدن است خواھان آتش بس در این کشور شد و ابراز داشت: امریکا و دیگر کشورھای غربی ھیچ وقت خیرخواه ملت ھای مسلمان نبوده اند، دل بستن به آنان ھمانند سراب است.

وی بی توجهی خانواده ھا به مسایل و اطلاعات دینی و احکامات اسلامی دختر و پسر در امر ازدواج به شدت مورد انتقاد قرار داد و بیان داشت: اسلام و سخنان ائمه طاھرین علیھم السلام ھیچ وقت پولدار بودن و یا زیبایی را در ازدواج ملاک قرار نداده اند بلکه تقوای الھی را بھترین معیار ازدواج می دانند.

نایب رییس وفاق المدارس الشیعه پاکستان به آیت کریمه "إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ " اشاره کرد و گفت: معیار بزرگی و کرامت ادمھا نزد خداوند تقوا است و در روز قیامت وسیله نجات آدم ھا نیز تقوای الھی خواھد بود.

وی افزود: شیعه و محب اھل بیت بودن فقط به ادعای و عقاید نیست بلکه عمل به احکامات و فرامین الھی نیز لازمی است کسی که پایبند نماز و روزه نیست نمی تواند شیعه واقعی اھل بیت باشد./