نسخه قابل چاپ

کد خبر:

403537

تاریخ مخابره:

1397/08/06

اندازه متن

در حمله ارتش به عزاداران حسینی:

۵ تن از شیعیان نیجریه در راهپیمایی اربعین به شهادت رسیدند

حوزه/ در راهپیمایی اربعین که روز شنبه در منطقه ای از ابوجا به حرکت درآمده بود، نظامیان ارتش به روی تظاهرکنندگان مسالمت آمیز آتش گشوده و ۵ تن از آنان را به شهادت رساندند.

400-300-2_336067.jpg

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از pureresistance حداقل 5 تن از شیعیان در راهپیمایی اربعین روز شنبه در درگیری با نظامیان ارتش نیجریه در زوبا در شورای منطقه گوانگالالای قلمرو فدرال در ابوجا پایتخت این کشور به شهادت رسیدند.

شیعیان که خودشان را برای «پیاده روی نمادین اربعین» که قرار است از فردا یکشنبه آغاز شود، آماده می کردند در نزدیکی یک ایست بازرسی ارتشی مورد حمله نظامیان قرار گرفتند. نظامیان ارتش نیجریه به راهپیمایی مسالمت آمیز یورش برده و مانع از عبور آنان از جاده شدند که به گفته شاهدان عینی منجر به درگیری میان دو گروه شده که آتش گشودن نظامیان به روی مردم منجر به شهادت 5 تن از عزاداران حسینی شد.

جنبش اسلامی نیجریه، روز شنبه با برگزاری یک کنفرانس خبری از برگزاری «پیاده روی سه روزه اربعین» خبر داده بود که قرار است از روز یکشنبه آغاز شده و تا 30 اکتبر ادامه داشته باشد. رهبران عزاداری از مردم برای حمایت از راهپیمایی میلیونی اربعین تقاضای همکاری کرده بودند.

گفتنی است شیخ ابراهیم زاکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه از زمستان 2015 تاکنون به همراه همسرش و صدها تن از اعضای این جنبش، در زندان به سر می برند و با وجود حکم دادگاه به بی گناهی آن ها ، هنوز آزاد نشده اند.