نسخه قابل چاپ

کد خبر:

403202

تاریخ مخابره:

1397/07/11

اندازه متن

کانادا بزرگداشت «ماه تاریخ اسلامی» را برگزار می کند

حوزه/ به گفته وزیر میراث کانادایی و چند فرهنگی در کانادا ، ماه اکتبر که به عنوان ماه تاریخ اسلامی در این کشور در نظر گرفته شده است، شامل فعالیت های متعددی برای گسترش شناخت مردم از دین اسلام خواهد بود.

400-273-1_335427.jpg

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» به نقل از aboutislam؛ ماه اکتبر در کشور کانادا به عنوان ماه «تاریخ اسلامی» در نظر گرفته شده و در این یک ماه مردم کانادا به شرکت در فعالیت های مختلف برای شناخت بهتر و افزایش آگاهی در خصوص دین اسلام دعوت شده اند.

پابلو رودریگز وزیر افتخاری میراث کانادایی و چند فرهنگی در کنفرانسی خبری اعلام کرد: امروز به عنوان آغاز ماه تاریخچه اسلام کانادایی در نظر گرفته می شود. این ماه که نخستین بار در سال 2007 توسط پارلمان کانادا به این عنوان نام گرفته است، فرصتی فوق العاده برای بزرگداشت جمعیت بزرگ مسلمانان در کشور و شناخت ارزش های دین اسلام و نقش آن ها در شکل گیری کشورمان می باشد.

وی در ادامه سخنانش افزود: مسلمانان کانادایی زندگی ما را غنی ساخته اند و برای شکوفایی و رشد کشور ما از طریق کسب دستاوردها در رشته های مختلف از جمله ادبیات، ریاضیات، علوم  مختلف، ورزش و هنر نقش قابل توجهی داشته اند.

وزیر رودریگز در ادامه گفت: امسال ما سی امین سالگرد قانون چند فرهنگی را در کانادا بزرگ می داریم، که به ما اجازه می دهد این تنوع را ارزشمند بدانیم، و ما را متحد ساخته و ما را قوی می سازد. من به عنوان وزیر میراث کانادایی و چند فرهنگی، از تمامی مردم کانادا دعوت می کنم تا ماه تاریخچه اسلامی را جشن بگیرند و دانش و درک شان  از را از میراث غنی جامعه مسلمانان و مشارکت ها و فعالیت هایی که آن ها در کشور داشته اند افزایش دهند.

گفتنی است در راستای این ماه، فعالیت های مختلفی در شهرهای گوناگون کانادا در نظر گرفته شده است که از جمله آن ها برنامه ها و طرح های ارائه شده برای دانشجویان و کارکنان هیات مدارس تورنتو می باشد.

لازم به ذکر است براساس آخرین آمارها، جامعه اسلامی رو به رشدترین جامعه دینی  در کانادا محسوب می شود. و در یک دهه گذشته جمعیت مسلمانان افزایش 82 درصدی داشته و از 579 هزار نفر در سال 2001 به بیش از 1 میلیون نفر در سال 2011 رسیده است. هم اکنون مسلمانان 3.2 % جمعیت کلی کانادا را به خود اختصاص داده اند.