نسخه قابل چاپ

کد خبر:

401101

تاریخ مخابره:

1397/04/04

اندازه متن

عضو مجلس علمای بحرین در گفت و گو با حوزه مطرح کرد:

انتقال شیخ عیسی قاسم به بیمارستان تحت تدابیر شدید امنیتی/ کوتاهی آل‌خلیفه در قبال سلامتی رهبر شیعیان بحرین

حجت الاسلام محمد حسن خجسته عضو مجلس علمای بحرین گفت: طی دو سه روز گذشته درد شیخ عیسی قاسم بسیار زیاد شده بود و به زانو های شان رسیده و دیگر امکان حرکت نداشتند بنابراین شب گذشته به بیمارستان منتقل شدند.

400_330494.jpg

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه، شیخ عیسی قاسم رهبر برجسته شیعیان بحرین  از حدود ۴۰۰ روز پیش در اقامت اجباری است و دولت تحت تدابیر شدید امنیتی، اجازه درمان (کافی و به موقع) را نمی‌ دهد.

حجت الاسلام  محمد حسن خجسته عضو مجلس علمای بحرین در گفت و گو با خبرنگار سرویس بین المل خبرگزاری حوزه گفت:  شیخ عیسی قاسم شب گذشته به وقت بحرین  حدود ساعت۱۰ تا ۱۱ شب تحت تدابیر شدید امنیتی به بیمارستان متقل شده است.

وی ادامه داد:  دلیل  انتقال ایشان به بیمارستان این بود که دوهفته پیش در منزل ایشان به لگنشان ضربه ای  وارد می شود و ظاهرا لگن شیخ ترک خورده بود و از دوهفته پیش تا امروز حرکت ایشان خیلی سخت شده بود به طوری که با ویلچر تردد می کردند.

حجت الاسلام خجسته خاطر نشان کرد: طی  دو سه روز گذشته درد ایشان بسیار زیاد شده بود  درد به زانو های شیخ  رسیده  و دیگر امکان حرکت نداشتند بنابراین ناچار شدند ایشان را شب گذشته به بیمارستان منتقل کنند.

روحانی بحرینی گفت: آزمایشات بر روی شیخ عیسی قاسم  دیشب انجام شده و ایشان برای مداوا باید چند روزی در بیمارستان بمانند.

وی تصریح کرد:  البته انتقال شیخ به بیمارستان با سختی مواجه بود و دستگاه های امنیتی اجازه نمی دادند و بعد از پیگیری های مداوم از طرف خانواده ایشان اجازه دادند که به واسطه آمبولانس شیخ به بیمارستان انتقال داده شود .

شیخ خجسته ادامه داد:  فقط یکی از فرزندان ایشان همراهشون بود و فرزند دوم و دامادش که قرار بود داروهای ایشان را به بیمارستان انتقال بدهند به دلیل ممانعت دستگاه امنیتی آل خلیفه نتوانستند به ایشان ملحق شوند و تا کنون در بازداشت به سر می برند.

وی در پایان گفت : حصر خانگی شیخ عیسی قاسم که از حدود 400 روز پیش آغاز شده معلوم نیست تا چه زمانی ادامه پیدا کند و هیچ طرفی در دولت و نظام هم پاسخگو نیست.