نسخه قابل چاپ

کد خبر:

399142

تاریخ مخابره:

1397/01/27

اندازه متن

اجلاس بین المللی «اقلیت های مسلمان جهان» در استانبول برگزار می شود

اجلاس بین المللی «اقلیت های مسلمان جهان» با حضور ۲۵۰ شرکت کننده از ۱۰۰ کشور مختلف جهان امروز در استانبول برگزار می شود.هدف از برگزاری این اجلاس چهار روزه رسیدگی به مشکلات اقلیت های مسلمان در کشورهای مختلف اعلام شده است.

IMG09000599400_326419.jpg

اجلاس بین المللی «اقلیت های مسلمان جهان» امروز در استانبول برگزار می شود. به گفته وزیر امور مذهبی ترکیه، این اجلاس چهار روزه با هدف رسیدگی به مشکلات اقلیت های مسلمان در کشورهای مختلف برپا خواهد شد.

براساس بیانیه منتشر شده نزدیک به 250 شرکت کننده از 100 کشور مختلف جهان در این اجلاس شرکت خواهند داشت. اسایتد دانشگاهی، فعالان مدنی، خبرنگاران و روزنامه نگاران و نویسندگان مسلمان از کشورهای مختلف در جمع حضار این همایش هستند و هدف آن ها احیای روابط میان اقلیت های مسلمان و ترکیه از کشورهای مختلف می باشد.

در بیانیه همچنین هدف اجلاس، بررسی مشکلات اصلی اقلیت های مسلمان، یافتن راه حل برای این مشکلات و تقویت همکاری های موجود در آموزش و پرورش و خدمات مذهبی اعلام شده است.

در روز نخست این اجلاس شرکت کنندگان درباره تاریخچه گذشته و حال و آینده اقلیت های مسلمان به بحث و گفتگو خواهند نشست.

در روز دوم اجلاس، بحث و گفتمانی پیرامون موضوعات مختلفی چون حقوق اساسی و آزادی مسلمانان در اقلیت های اسلامی و افراط گرایی انجام خواهد گرفت.

در روز سوم اجلاس خدمات مذهبی اقلیت های مسلمان، خواسته های آن ها پیرامون آموزش و پرورش مذهبی و انتشارات به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.

در روز پایانی اجلاس نیز، گزارش جمع بندی مباحث خوانده شده و شرکت کنندگان در این گردهمایی قرار است اماکن تاریخی و فرهنگی شهر استانبول بازدید به عمل آورند.