نسخه قابل چاپ

کد خبر:

396984

تاریخ مخابره:

1396/10/21

اندازه متن

مسلمانان شهر کارمل در ایندیانا نخستین مسجدشان را می سازند

تمامی رهبران مدنی و پیشوایان ادیان و حتی شهردار موافقت شان را با ساخت نخستین مسجد شهر کارمل در ایندیانا اعلام و آن را نشانه تنوع جمعیتی موفقیت آمیز دانسته اند.

400-IMG06574347_321576.jpg

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری حوزه به نقل از seattletimes، مسلمانان شهر کارمل در ایالت ایندیانای آمریکا قصد ساخت و راه اندازی نخستین مسجد در این منطقه را دارند. یک نهاد اسلامی که پیشنهاد ساخت نخستین مسجد در نزدیکی حومه ایندیاناپولیس شمالی را داده که با برخی مخالفت ها از سوی ساکنان این محله روبرو شده است.

بنیاد اسلامی السلام پیشنهاد ساخت مرکز اسلامی را در حالی ارائه داد که تمامی رهبران نهادهای مدنی و مذهبی و شهردار این شهر موافقت شان را ارائه دادند.

در این میان مخالفان سعی داشتند اندیشه اسلام هراسی را زیر سایه نگرانی هایی چون ترافیک و آلودگی صوتی پنهان سازند.

اشهر مدنی، معاون رئیس هیئت امناء بنیاد اسلامی السلام در این باره به خبرنگاران گفت: برخی تصور می کنند این مرکز اسلامی قرار است پنج بار در روز با استفاده از بلندگوها اقدام به پخش اذان کند در حالی که چنین نیست.

مدنی گفت: مردم نباید نگران افزایش ترافیک نیز باشند زیرا تنها مسلمانان یک روز بیشترین جمعیت را شاهد هستند و آن هم هنگام برپایی نماز جمعه است. اجتماع مسلمانان برای شرکت در نماز جماعت در مسجد بیشتر از آن چیزی که مردم در مراسم و دعای روز یکشنبه در کلیساها تجربه می کنند نخواهد بود.

مدنی در ادامه افزود: برای اینکه دین و سنت اسلامی ما بتواند در این محل ریشه بگیرد ما نیاز به یک مرکز جداگانه داریم، به همین جهت نیز ساخت این مسجد از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته هیات امنای نهاد اسلامی در صورت تصویب پروژه، ساخت این مرکز اسلامی حداقل 2 سال به طول خواهد انجامید.

در این میان حامیان این پروژه، ساخت مسجد را یکی از نشانه های تنوع جمعیتی و فرصتی برای جذب تجار بین المللی دانسته اند.