نسخه قابل چاپ

کد خبر:

396491

تاریخ مخابره:

1396/10/06

اندازه متن

امام جمعه برج البراجنه بیروت:

آمریکا می خواهد قدس را به زندانی یهودی مبدل کند

امام جمعه برج البراجنه بیروت گفت: آمریکا درصدد تبدیل قدس به زندانی یهودی است.

400-IMG15523100_320478.jpg

به گزارش خبرگزاری رسا، حجت الاسلام شیخ احمد قبلان امام جمعه برج البراجنه بیروت در پیامی، فرارسیدن میلاد حضرت مسیح(ع) را تبریک گفت و افزود: لبنان کشور رحمت و محبت و همزیستی مشترک است و مقامات سیاسی مسؤول محافظت از این مساله هستند و اگر خیانت کنند کشور و ملت را به سوی تفرقه و شکاف سوق می دهند.

وی افزود: امیدواریم دولت و گروه های سیاسی با مسائل مختلف کشور همانند منزل و خانواده هایشان عمل کنند چرا که بسیاری از مشکلات کشور از مقدم شمردن خانواده خود بر ملت نشأت گرفته و وطن برای برخی سیاستمداران به ملک شخصی مبدل شده بود.

این روحانی لبنانی تأکید کرد که میلاد حضرت مسیح(ع) در حالی فرامی رسد که کشور در تنش و آشوب و تفرقه داخلی و منطقه ای غرق شده و همه این مسائل از میراث فتنه بین المللی نشأت می گیرد که منطقه را به حمام خون مبدل کرده است.

وی اظهار داشت: در حالی که آمریکا تلاش دارد قدس را به زندانی یهودی مبدل کند خداوند متعال اراده کرده است که میلاد مسیح به میلاد رحمت و محبت و مراسمی برای همه ادیان مبدل شود. لبنان نیز باید به کشور محبت و همزیستی مشترک و سیاست پاک مبدل شده و از خیانت به دور باشد.

حجت الاسلام قبلان ادامه داد: نمی توان میلاد حضرت مسیح(ع) به عنوان ضمانت الهی برای بشریت را از معیشت و امنیت و حقوق شخصی و اجتماعی دور دانست. سیاست های دونالد ترامپ برای یهودی سازی قدس و غرق کردن یمن در دریای خون و شکاف در سوریه و از هم گسیختگی عراق و تجزیه منطقه کاملا فاسد و باطل است.