نسخه قابل چاپ

کد خبر:

395686

تاریخ مخابره:

1396/09/14

اندازه متن

مفتی سوریه در دیدار آیت‌الله نوری‌همدانی:

امام علی(ع) برای عمر، ابوبکر و عثمان هم امام بود/ منتظر نور مهدی(عج) هستیم

شیخ احمد بدرالدین حسون گفت: ایران با ما در برابر تروریسم ایستاد و در حالیکه بیش از ۱۰۰ کشور از بالا و پایین به ما حمله کردند ما بر آن ها پیروز شدیم.

400-IMG16491362_318615.JPG

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه»، شیخ احمد بدرالدین حسون امروز در دیدار حضرت آیت الله نوری همدانی گفت: ما از سرزمین شام خدمت شما آمده ایم که رسول خدا درباره آن فرمود: خدایا شام و یمن ما را مبارک قرار دهد.
* در سوریه با ۱۰۰ کشور جنگیدیم
مفتی سوریه یا اشاره به تحولات سوریه گفت: ایران با ما در برابر تروریسم ایستاد و در حالیکه بیش از ۱۰۰ کشور از بالا و پایین به ما حمله کردند ما بر آن ها پیروز شدیم.
وی ادامه داد: از زمانی که انقلاب اسلامی ایران پیروز شد دشمن می خواست نور این انقلاب را خاموش کند تا نور و روشنایی این انقلاب در عالم اسلامی نماند.
شخصیت برجسته سوری خاطرنشان کرد: آن ها به صدام برای این کار پول دادند اما وقتی به حافظ اسد گفتند از خمینی جدا شو تا سوریه را بهشت کنیم جواب داد: ما همراه خمینی به عنوان یک شخص نیستیم بلکه به عنوان یک پیام و رسالت همراه او هستیم. خمینی فقط برای ایران نیامده است.
شیخ حسون گفت: این انقلابی که شما بزرگان پرچمدار آن هستید نور را در تمام عالم پخش می کند.
وی با اشاره به جایگاه مهم شهر قم گفت: قم تنها شهری در عالم است که در هر خیابان آن چندین عمامه به سر دیده میشود و این افراد در قم باقی نخواهند ماند بلکه آنچه شما به آنها درس می دهید را منتشر خواهد کرد.
مفتی سوریه خاطرنشان کرد: پیامی که شما و امام خامنه ای فرستادید که مسلمین شیعه و سنی در خط واحد هستند اثر زیادی در عالم اسلامی داشت.
* به زودی فلسطین و پس از آن مکه و مدینه هم آزاد می شوند
وی افزود: امروز به شما بشارت می دهیم که پیروزی در سوریه آشکار و ظاهر شده است و ان شاء الله به زودی فلسطین و پس از آن مکه و مدینه هم آزاد می شوند.
مفتی سوریه ادامه داد: ما از صهیونیست ها نمی ترسیم بلکه از منافقین میترسیم. منافقین روی میز با ما صحبت می کنند ولی بع از آن با صهیونیست ها صحبت می کنند. اگر منافقین نبودند صهیونیست ها تا امروز وجود نداشتند.
شیخ حسون گفت: امروز فتنه تمام شده است و ما خود را آماده کرده ایم و منتظر نور مهدی(عج) هستیم.
وی یادآور شد: امروز شیعه و سنی در صف واحد هستند و تنها خوارج باقی مانده اند و آنها کسانی هستند که در مسجد روضه در منطقه سینا در مصر اقدام به انفجار کردند و شیخ بوطی را به شهادت رساندند. آنها در سوریه هم علما به ویژه علمای وحدت گرا را مورد هدف قرار می دهند و حتی فرزند مرا هم شهید کردند.
مفتی سوریه تصریح کرد: به نظر من هر شیعه در دنیا به سنت رسول الله اقتدا می کند و هر شخص سنی هم به واسطه محبت اهل بیت(ع) شیعه است. لذا ما یک میلیارد و نیم نفر شیعه داریم و همینطور یک میلیارد و نیم نفر سنی و این آن چیزی است که آنها را اذیت می کند.
وی تاکید کرد: طلاب قم، مصر و سوریه باید این فهم جدید از اسلام را یاد بگیرند.
شیخ حسون گفت: آنها دنبال این بودند که ایران را از جهان اسلام جدا کنند ولی نظرات شما مقابل آن ها ایستاد.
* ائمه اربعه شاگردان مذهب اهل بیت(ع) هستند
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه رفیع اهل بیت(ع) گفت: ائمه اربعه مالکی، شافعی، حنبلی و حنفی هم شاگردان مذهب اهل بیت(ع) هستند. و وقتی به نَسَب فقهی این ها نگاه می کنیم می بینیم اهل بیتی هستند اما در زمان حکومت عثمانی سعی کردند این نسبت را قطع کنند.
مفتی سوریه با تاکید بر اینکه جایز نیست مسلمانی ولایت اهل بیت(ع) را نداشته باشد گفت: امام نص الهی است ولی خلافت منصب سیاسی است. عمر و ابوبکر خلیفه بودند.
این شخصیت سوری بابیان اینکه نمی توان امام علی(ع) را کنار گذاشت چون نص است گفت: هر امامی خلیفه است اما هر خلیفه ای امام نیست لذا اگر خلیفه امام نداشته باشد گمراه می شود.عمر هم گفت: لولا علی(ع) لهلک عمر.
شیخ حسون ادامه داد: لذا امام علی(ع) برای عمر، ابوبکر و عثمان هم امام بود. امامت از ابراهیم شروع شده و تا قیامت ادامه خواهد داشت. امام یا حاضر است یا مخفی و از خدا می خواهیم ظهور حضرت را نزدیک کند و ما از سربازان ایشان باشیم.