نسخه قابل چاپ

کد خبر:

392768

تاریخ مخابره:

1396/04/24

اندازه متن

پیام مفتی اهل سنت و جماعت عراق به آیت الله العظمی سیستانی:

باید متحد شویم و از حرارت فتنه و گرمای ظالمین زیر یک سقف پناه ببریم

شیخ مهدی صمیدعی رئیس دار الافتای عراق در پیامی به حضرت آیت الله سیستانی گفت: پیامی را از قلبم به آیت الله سیستانی می فرستم و از ایشان می خواهم که برای اتحاد ملت عراق تلاش کنند و آستین بالا بزنند و از تمامی ملت مسلمان عراق، چه شیعه و چه سنی می گویم که باید متحد شویم و از حرارت فتنه و گرمای ظالمین زیر یک سقف پناه ببریم.

400-IMG10060883_313063.jpg

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» شیخ مهدی صمیدعی رئیس دار الافتای عراق در پیامی به حضرت آیت الله سیستانی گفت: پیامی را از قلبم به آیت الله سیستانی می فرستم و از ایشان می خواهم که برای اتحاد ملت عراق تلاش کنند و آستین بالا بزنند و از تمامی ملت مسلمان عراق، چه شیعه و چه سنی می گویم که باید متحد شویم و از حرارت فتنه و گرمای ظالمین زیر یک سقف پناه ببریم.
وی افزود: آیت الله سیستانی گفتند که اهل سنت از خود ما هستند، من می گویم که شیعه جزئی از پیکر ما هستند؛ پس نفس و روح باید با هم جمع شوند. ما چیز گران را به ارزانی نمی فروشیم و نقره را با طلا عوض نمی کنیم.
شیخ صمیدعی ادامه داد: وظیفه من است که پیکر اسلامی را به شکل حقیقی خود برگردانم و تفکری که داعش سیاسی وارد آن کرده است را بیرون کنم.
ممفتی اهل سنت عراق همچنین تاکید کرد: اهل سنت، شیعیان را بیشتر از سال های 2011 و 2012 میلادی (90-1389) دوست دارند.
وی با اشاره به برگزاری برخی همایشهای طائفه گرایانه که قرار است از سوی برخی اهل سنت در عراق برگزار شود تاکید کرد: ما از هرگونه همایش یک طرفه و سیاسی برائت می جوییم.