نسخه قابل چاپ

کد خبر:

381776

تاریخ مخابره:

1395/05/14

اندازه متن

بازتاب گسترده بیانات رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های ترکیه

بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله العالی) درباره کودتا در ترکیه در رسانه‌های این کشور بازتاب گسترده‌ای داشته است.

10_294088.jpg

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، سایت‌های مختلف خبری و رسانه‌های مجازی ترکیه بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره کودتا در ترکیه را به صورت گسترده بازتاب دادند.
سایت رسمی استار، روزنامه حریت و ایلری خبر با تیتر «تردیدهای قوی وجود دارد که آمریکا پشت پرده کودتای ۱۵ جولای ترکیه است» بیانات اخیر مقام معظم رهبری را پوشش دادند و سایت A۲۴ نیز با تیتر «ایران آمریکا را مسئول کودتای ترکیه دانست» به این بیانات پرداخت.
«اکتیو مدیا»، «چاغداش سس»(صدای معاصر)، خبر لَر و T۲۴ نیز از دیگر رسانه‌های ترکیه بودند که با تیترهای مشابه به بیانات رهبر معظم انقلاب را در صفحات اصلی پوشش و آن را مهم جلوه دادند.
یادآور می‌شود، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دوشنبه، ۱۱ مردادماه، در دیدار با هزاران نفر از قشرهای گوناگون مردم استان‌های مختلف کشور دخالت و دشمنی آمریکا را منحصر به جمهوری اسلامی ایران ندانستند و افزودند: در قضایای اخیر ترکیه اتهامی قوی وجود دارد که کودتا با تدبیر و تدارک آمریکایی‌ها انجام شده که اگر این مسئله ثابت شود، رسوایی بزرگی برای آمریکا خواهد بود.
ایشان با اشاره به روابط خوب ترکیه با آمریکا به عنوان متحدی منطقه‌ای، خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها با اسلام و گرایش اسلامی مخالفند، بنابراین در ترکیه نیز که گرایش‌های اسلامی وجود دارد، کودتا به راه می‌اندازند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: البته این حرکت، سرکوب و آمریکا در چشم مردم ترکیه نیز منفور شد و آمریکایی‌ها در عراق، سوریه و نقاط دیگر نیز به همین شکل، رو به ضعف هستند.
در این دیدار قشرهای مختلفی از مردم استان‌های آذربایجان غربی، اردبیل، سیستان و بلوچستان، لرستان، کرمان و کرمانشاه حضور داشتند.