نسخه قابل چاپ

کد خبر:

376202

تاریخ مخابره:

1395/02/01

اندازه متن

کتاب افکار و تشکیلات داعش

آنچه در این کتاب آمده است، بررسی تاریخ تحولات، تشکیلات و برخی از آموزه های جریان تکفیری – افراطی داعش است که از منابع و سایت های آنان اخذ و بعد از ارزیابی های متعدد، اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است.

daesh1_287264.png

هر جریان یا سازمان تروریستی که در عرصه اجتماعی پدید می آید بی شک پیشینه ای دارد و مادام که درباره آن پیشینه کاوش و بررسی صورت نگیرد شناخت آن پدیده و جریان نا ممکن و دست کم ناقص است و چنین شناختی به هیچ وجه قادر به حل آن معضل و ریشه کنی آن نخواهد بود. جریان سلفی تکفیری، یا به تعبیر دقیق تر سازمان تروریستی داعش، بدون تردید پیشینه ای دارد و قبل از اشتهار به داعش عناوین متعددی داشته که مهم ترین آن ها سازمان «قاعده الجهاد فی بلاد الرافدین» بود. ارتباط این سازمان با القاعده و کمک همه جانبه سازمان تروریستی القاعده نقش بسیار مهمی در شکل گیری، رشد و تکامل این سازمان و متعاقبا مطرح شدن آن در منطقه خاورمیانه و سپس جهان داشته است.
بنابراین این کتاب به بررسی تاریخ پیدایش، تحولات، تشکیلات و برخی از آموزه های جریان تکفیری – افراطی داعش می پردازد که از منابع و سایت های آنان اخذ و بعد از ارزیابی های متعدد، اکنون در دست عموم قرار گرفته است.
شناسنامه کتاب:
نویسنده: عبد المحمد شریفات
ناشر: دارالإعلام لمدرسه اهل البیت (ع)

علاقه مندان جهت مشاهده یا دانلود لیست کامل کتابخانه بین المللی می توانند اینجا کلیک کنند