نسخه قابل چاپ

کد خبر:

371734

تاریخ مخابره:

1394/10/27

اندازه متن

کتاب ایران، مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان

این کتاب به معرفی پیروان مسیحیت و یهودیت و زرتشت، تاریخچه آنها، مراکز دینی و فرهنگی این ادیان در شهرهای مختلف کشور، مراکز و مؤسسات آموزشی، آداب و رسوم و .. می پردازد.

Uitled-1_279176.png

کتاب ایران، مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان که حاصل کار مشترک سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مرکز گفتگوی ادیان و تمدن ها و نیز گروه انتشاراتی بین المللی الهدی است به حضور پیروان اقلیت های مذهبی در ایران و زندگی مسالمت آمیز آنها در کنار دیگر هموطنان مسلمان پرداخته است. در این خصوص به پیروان سه دین مسیحیت، یهودیت و زرتشت پرداخته شده است.
پیش از پرداختن به زندگی پیروان این سه دین، گزیده ای از سخنان برخی از بزرگان کشور از جمله حضرت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری و دکتر روحانی رئیس جمهور و نیز شخصیت مذهبی این سه دین از جمله سبوه سرکیسیان اسقف اعظم کلیسای ارامنه، مار نرسای بنیامین اسقف اعظم کلیسای آشوری، موبد خورشیدیان رئیس انجمن موبدان تهران و نیز ماشالله گلستانی رهبر مذهبی جامعه یهودیان ایران در مقدمه ذکر شده است.
نویسنده کتاب در ادامه به معرفی پیروان این سه دین، تاریخچه آنها، مراکز دینی و فرهنگی این ادیان در شهرهای مختلف کشور از جمله تهران، اصفهان، ارومیه، شیراز، یزد و..، مراکز و مؤسسات آموزشی، آداب و رسوم و .. می پردازد.
نکته مهم و برجسته در این خصوص، آزادگی کامل پیروان این ادیان در حفظ دینداری، برگزاری مراسمات مذهبی و به طور کل حضور در اجتماع ایران است.

 علاقه مندان جهت مشاهده یا دانلود لیست کامل کتابخانه بین المللی می توانند اینجا کلیک کنند