نسخه قابل چاپ

کد خبر:

371387

تاریخ مخابره:

1394/10/20

اندازه متن

کتاب جامعه و فرهنگ چین

این کتاب در سه جلد به چاپ رسیده است و در قالب فصل های چهارده گانه ای که تقریبا اهم موضوعات مربوط به شناخت این کشور را در بر می گیرد، ارائه شده است.

china_K_278655.jpg

در این کتاب تلاش شده است تا با استناد به پنج منبع مختلف، اطلاعات مورد نیاز گردآوری، تجزیه و تحلیل و سپس ارائه شوند که این منابع عبارتند از: نخست، از زبان خود چینی ها و بر اساس اسناد و منابع اصیل مورد تأیید آنها؛ دوم، از نگاه محققان خارجی که سال های سال پیرامون این کشور سرگرم تحقیق و پژوهش بوده اند؛ سوم، استفاده از منابع و آثار موجود و منتشر شده به زبان فارسی؛ چهارم، بر پایه مشاهدات عینی نگارنده طی حضور بیش از شش سال در چین و مطالعات ده ساله پیرامون این کشور؛ و پنجم، گفتگوهای طولانی با چین شناسان و افراد ایرانی که سال ها در این کشور زندگی کرده اند.
این اطلاعات و مطالب، پس از گردآوری و تطبیق، تجزیه و تحلیل شده و سپس در قالب فصل های چهارده گانه ای که تقریبا اهم موضوعات مربوط به شناخت این کشور را در بر می گیرد، ارائه شده است. همچنین، تلاش گردیده تا آن جا که ممکن است، از نواقص و یکجانبه نگری موجود در پاره ای از آثار تألیفی و ترجمه ای منتشره در ایران در این زمینه، اجتناب گردد. اسناد و منابع متعدد و متنوع معرفی شده در پایان هر فصل می تواند گویای این حقیقت باشد.

شناسنامه کتاب:

نویسنده: علی محمد سابقی

ناشر: مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین المللی الهدی

نشانی: تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه) شماره 164

تلفن: 22211211 - 22206714

 علاقه مندان جهت مشاهده یا دانلود لیست کامل کتابخانه بین المللی می توانند اینجا کلیک کنند