نسخه قابل چاپ

کد خبر:

366514

تاریخ مخابره:

1394/07/01

اندازه متن

رسالت بین المللی حوزه های علمیه در اندیشه نورانی حضرت امام خمینی و حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

در این مجموعه ی مختصر، رسالت عظیم و جهانی حوزه های علمیه، از دیدگاه حضرت امام خمینی و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، در عرصه های آموزش، پژوهش، تبلیغ، زبان آموزی و... مورد توجه قرار گرفته است.

jeld_resalat_270269.png

 حوزه  علمیه که بر مبنای تعالیم قرآن، رسالت نبی مکرمصلی الله علیه و آله اسلام و آموزه های اهل بیتعلیهم السلام استوار است، قدمتی به درازای تاریخ اسلام دارد. این رسالت عظیم، از عصر بعثت پیامبر اکرمصلی الله علیه و آله  آغاز و نتیجه آن در تربیت انوار قدسی افرادی چون علی بن ابیطالبعلیه السلام و فاطمه زهراسلام الله علیها و نیز عمار یاسر، مقداد، سلمان و... متبلور شده است و امتداد آن در تعالیم امامان معصومعلیهم السلام به ویژه در دوران پر برکت امام صادقعلیه السلام که تعلیم و تربیت در قالب کلاس های باعظمت علمی بوده، به چشم می خورد. از زمان غیبت کبری تا  کنون نیز حوزه های علمیه، با تأسی از امامان معصومعلیهم السلام این وظیفه را عهده دار شده اند.

حوزه علمیه نهادی است آموزشی، تهذیبی، پژوهشی، تبلیغی و مدیریتی که در راستای حاکمیت قرآن و رسالت نبی مکرم اسلام و اهل بیت با هدف تعلیم، تبیین، تبلیغ و صیانت از فرهنگ و معارف دینی، در جهت هدایت جامعه و اعتلای کلمه توحید، فعالیت می کند.

حوزه علمیه نهادی خواهد بود که در استمرار حرکت نبی مکرمصلی الله علیه و آله و اهل بیت طاهرینعلیهم السلام، معلم، مروج و حافظ اسلام باشد و به صورت فعال، الهام بخش، تأثیرگذار، روزآمد و سامان یافته نقش خود را گستره جهان ایفا کند.

در این مجموعه ی مختصر، رسالت عظیم و جهانی حوزه های علمیه، از دیدگاه حضرت امام خمینیرحمه الله و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی، در عرصه های آموزش، پژوهش، تبلیغ، زبان آموزی و... مورد توجه قرار گرفته است.

بدیهی است این مجموعه به برخی از مهمترین فرازهای آن بزرگواران در ترسیم و تبیین رسالت حوزه های علمیه در عرصه بین الملل پرداخته است.

علاقه مندان می توانند این کتابچه رنگی گلاسه را از معاونت بین الملل حوزه های علمیه تهیه یا از طریق این لینک فایل PDFآن را دانلود نمایند.