نسخه قابل چاپ

کد خبر:

366330

تاریخ مخابره:

1394/07/05

اندازه متن

رسالت بین المللی حوزویان از نگاه حضرت امام خمینی و حضرت آیت الله العظمی خامنه ای

اثر حاضر مشتمل برفرازهایی ارزش‌مند و روشن‌گر رسالت بین‌المللی حوزویان در عرصه های بین المللی از حضرت امام خمینی و رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی و مراجع معظم تقلید می‌باشد

jeld_resalat_emam_o_rahbari_269866.jpg

در عصر کنونی بارقه‌های امید و دمیدن صبح و انوار بشارت دهنده طلوع خورشید موعود چشمان بشر خفته را نوازش داده و موج نشاط و شیدایی را در دل‌های منتظران آفریده است. وعده‌ای که خداوند در کتاب زبور به داودعلیه السلامداد و در آخرین کتاب آسمانی نوید نزدیکی صبح تاریخ و اراده تردیدناپذیر اتمام نور اسلام و امامت و پیشوایی مستضعفان و خلافت مؤمنان و وراثت صالحان را بر سرتاسر کره زمین اعلام کرد.

حضور عالمان دینی و حوزه های علمیه برای تبلیغ دین و رساندن معارف اسلام ناب به تمام آحاد بشریت، رسالت و تکلیف قطعی است که جز با تجهیز طلاب و فضلا‌ به توانمندی‌های تبلیغ بین‌المللی میسر نمی‌باشد.

گرچه فراوانی نیازهای تبلیغی داخل کشور و وجود مشکلات و خلأهای متنوع دینی، اخلاقی و فرهنگی داخل کشور تاحدود زیادی اهتمام علما و مسئولان حوزه‌های علمیه را مصروف به داخل کرد و کمتر برنامه‌ریزی برای تربیت مبلّغ بین‌المللی و برنامه‌های تبلیغی جهانی انجام گرفت، اما بزرگان حوزه‌ها به این عزم رسیدند که حوزه‌های علمیه مکلف به تبلیغ آموزه‌های حیات بخش دین اسلام به دو گروه مخاطب: ملت ایران و ملل جهان هستند و نمی‌بایست اهتمام به مخاطب 1% آنان را از مخاطبان 99% جهانی غافل سازد.

رهنمودهای گران‌سنگ پیشوای فقیه و مؤسس نظام اسلامی حضرت امام خمینیرحمه الله و رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌‎ایکه ایستاده بر قلل عالم دیده بانان بزرگ فعالیت جهانی روحانیت‌اند و نیز مراجع معظم تقلید که پیشوایان مذهبی حوزه‌های علمیه می‌باشند چراغ راه و تعیین‌کننده نقشه برنامه‌های امروز و فردای حوزه هایند.

اثر حاضر مشتمل برفرازهایی ارزش‌مند و روشن‌گر رسالت   بین‌المللی حوزویان در عرصه های بین المللی از این پیشوایان می‌باشد که مسئولان مدیریت حوزه‌ها و اساتید و نویسندگان روحانی می‌توانند با اقتباس از این کلمات نورانی، راهبردها، راه کارها و برنامه‌هایی را طراحی و اجرا  نمایند تا ثمره آن تربیت و آموزش ده‌ها هزار فاضل زبان‌دان و مبلّغ توانمند در‌عرصه‌های بین‌المللی و جهانی باشد و از این رهگذر آموزه‌های اسلام ناب و اهل بیتعلیهم السلام به تشنگان حقیقت و معنویت در سرتاسر گیتی برسد.

سخنان امام خمینیرحمه الله فقط از صحیفه نور استخراج گشته، اما سخنان مقام معظم رهبریمدظله العالی از منابع گوناگون گردآوری شده که در پاورقی به آنها اشاره شده است. مجموعه فرازهای منتخب از سخنان امام خمینیرحمه اللهدر پنج فصل زیر دسته بندی شده است:

 • فصل اول: اسلام درعرصه بین الملل
 • فصل دوم: صدور انقلاب اسلامی و مسئولیت علما  در مسائل سیاسی جهان اسلام
 • فصل سوم: تبلیغ بینالمللی اسلام، برنامه‌ها، بایسته‌ها
 • فصل چهارم: رسالت بینالمللی علما در حج و موضوع فلسطین
 • فصل پنجم: ضرورت زبان آموزی حوزویان و اعزام مبلّغبه کشورها

 

مجموعه فرازهای منتخب مقام معظم رهبریمدظله العالی در هفت فصل زیر دسته‌بندی شده است:

 • فصل اول:اسلام و عرصه بین‌الملل
 • فصل دوم:انقلاب اسلامی در مجامع بین‌المللی
 • فصل سوم:حوزه علمیه و تبلیغ در عرصه بین‌الملل
 • فصل چهارم:تبلیغ در عرصه بین‌الملل
 • فصل پنجم:مسئولیت علما نسبت به مسائل سیاسی دنیا و بیداری اسلامی
 • فصل ششم:رسالت بین‌المللی علما در حج و موضوع فلسطین
 • فصل هفتم:زبان‌های خارجی و سفر به کشورها

 

تیترهای انتخاب شده برای هر فراز از واژه‌های متن عبارات این دو پیشوای بزرگ اقتباس شده و غالب آنها قابلیت استخراج طرح از آنها و برنامه‌ریزی اجرایی توسط مسئولان حوزه‌ها و فضلا و طلاب را دارد.

 

کتاب یاد شده در قطع وزیری در حال چاپ می باشد و به زودی تقدیم علاقه مندان می شود .