نسخه قابل چاپ

کد خبر:

366267

تاریخ مخابره:

1395/04/09

اندازه متن

احکام اسلامی ویژه مخاطبان بین المللی

به دنبال درخواست مسلمانان و مراکز اسلامی کشورها مبنی بر عدم دسترسی به احکام فقهی متناسب با مخاطبان خارجی، پس از جمع آوری احکام مورد ابتلاء شیعیان خارج از کشور، کتاب حاضر تدوین گردید.

jeld_ahkam_eslami_269767.jpg

به دنبال درخواست مسلمانان و مراکز اسلامی در سایر کشورها در خصوص عدم دسترسی به آموزه های دینی و اسلامی  به ویژه  احکام فقهی متناسب با فرهنگ و نیازهای شرعی مخاطبان خارجی، معاونت بین الملل حوزه های علمیه با تشکیل جلسات کارشناسی و ارتباط با موسسات و مراکز فقهی به ویژه ستاد ترویج احکام قم و موسسه موضوع شناسی احکام فقهی و همچنین با مشورت نویسندگان و اساتید بر جسته احکام فقهی مانند حجج اسلام آقایان محمد حسین فلاح زاده ، سید محمد تقی علوی، عباس ظهیری، محمد وحید پور، سید حسین حسینی چاوشی، محسن شریعت، و.... ؛ اقدام به جمع آوری سوالات شرعی و احکام مورد ابتلاء شیعیان خارج از کشور از برخی علماء و نمایندگی های مقام معظم رهبری و رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها نمود وکتاب مصور«احکام اسلامی ویژه مخاطبان بین المللی» در قالب  قطع وزیری 400صفحه ای توسط محقق ارجمند جناب حجت الاسلام والمسلمین امیربهاء الدین علایی نژاد تدوین و به چاپ رسانید. لازم به ذکر است متن کتاب مذکور مطابق با فتاوای حضرت امام خمینی رحمه الله  می باشد و هرجا اختلاف فتوا بوده نظرات فقهی سه مرجع تقلید(حضرات آیات عظام خامنه ای، سیستانی، مکارم شیرازی ادام الله ظلهم) که در خارج از کشور دارای بیشترین مقلد هستند، همراه با تقریظ ایشان در ابتدای کتاب آمده است.  در متن کتاب از نظرات و استفتائات جدید مراجع نیز  به تناسب استفاده شده است.

کتاب یاد شده ابتدا به زبان فارسی چاپ شد که پس از بازخورد گیری و غنی سازی به زبان های عربی و انگلیسی و سایر زبان های زنده دنیا  تجدیدچاپ می شود.

علاقمندان به تهیه این کتاب می توانند به معاونت بین الملل حوزه های علمیه  و یا به انتشرات نشر معروف مراجعه نمایند.. همچنین برای موسسات و مراکز حوزوی و غیر حوزوی نیز  با درخواست به تعداد، تا 40درصد تخفیف دارد.