نسخه قابل چاپ

کد خبر:

414564

تاریخ مخابره:

1399/06/11

اندازه متن

امام جمعه بیروت:

امام موسی صدر شخصیت اسلامی، لبنانی و ملّی بود

سید علی فضل الله به مناسبت چهل و دومین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر گفت: امام صدر یک شخصیت اسلامی، لبنانی، ملّی و عربی بود که هر کس او را شناخته، به او احترام می گذارد.

b_360541.jpg

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام سید علی فضل الله امام جمعه بیروت به مناسبت چهل و دومین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر و دوستانش شیخ محمد یعقوب و عباس بدر الدین بیانیه ای صادر کرد و گفت: امام سید موسی صدر، امام یک طایفه ی خاص از لبنانی ها نبود، بلکه یک شخصیت اسلامی، لبنانی، ملِّی و عربی بود که هر کس او را شناخته، به او احترام می گذارد.

وی به تعامل مسئولیت پذیرانه ملّی با مسئله ناپدید شدن امام موسی صدر دعوت کرد و بر الهام گیری از حرکت، موضع گیری ها و انفتاح او تأکید نمود و گفت: ما باید به وظیفه ملّی، اسلامی و انسانی خود در قبال امام صدر و مسئله او عمل کنیم.

امام جمعه بیروت ادامه داد: امام موسی صدر مسائل بزرگ امت را به دوش کشید و امانتدار آن به ویژه مسئله فلسطین بود. او مسئله محرومان و مستضعفان را به دور از عنوانی که دارند، پیگیری کرد و برای آن تلاش نمود.

حجت الاسلام فضل الله تصریح کرد: امام موسی صدر در سطح وحدت اسلامی و ملّی و مقاومت همچون معلّم بود و ضامن اطمینان برای وحدت لبنانی ها به شمار می رفت.

وی در بخش دیگر بیانیه ی خود اشاره کرد: امام موسی صدر فریاد حق بود که در مقابل ظلم داخلی و در برابر توطئه هایی که علیه لبنان انجام می گرفت، بلند می شد. امام صدر از اولین کسانی بود که خطر رژیم اسرائیل بر لبنان و وحدت داخلی آن را درک کرد و تمرکز خود را در ناکام گذاشتن اهداف رژیم صهیونیستی در برهم زدن وحدت لبنانی ها و تجاوز به لبنان به ویژه جنوب آن گذاشت.

روحانی شیعه لبنان در پایان بیان داشت: شخصیت امام موسی صدر در عقل ها ریشه دوانده است و در تمامی میدان ها حضور دارد، لذا باید اسرار این مسئله به عنوان مسئله عصر کشف شود؛ چراکه ناپدید شدن وی و خاموش کردن صدای وی، جنایت بزرگی است.