نسخه قابل چاپ

کد خبر:

410569

تاریخ مخابره:

1398/09/20

اندازه متن

شیعیان در بحرین مورد قتل عام فرهنگی هستند

مرکز گفتگو و تسامح بحرین به مناسبت «روز جهانی منع جنایت نسل کشی و بزرگداشت قربانیان آن» طی بیانیه ای اعلام کرد: هر سال نهم دسامبر «روز جهانی منع جنایت نسل کشی (قتل عام) و بزرگداشت قربانیان آن» با هدف تلاش برای منع نسل کشی و منع درگیری هایی که منجر به آن می شود گرامی داشته می شود.

400-260-1_351464.jpg

مرکز گفتگو و تسامح بحرین (غیر وابسته به حکومت) بر این باور است که این مناسبت فرصتی برای یادآوری اهمیت اجرای عدالت و ادای احترام به قربانیان نسل کشی در همه جهان است از جمله نسل کشی هایی که بروز فرهنگی یا مذهبی دارند. مرکز گفتگو و تسامح بحرین معتقد است که برخی از تخلفاتی که در بحرین شاهدیم شبیه و نزدیک به اَشکالی از قتل عام فرهنگی است که در سطح بین المللی جرم محسوب می شوند.
چنانچه ماده دوم کنوانسیون بین المللی تصریح دارد: نسل کشی شامل اقداماتی است که با هدف نابودی کامل یا جزئی مجموعه های قومی، مذهبی و یا نژادی صورت می گیرد، از جمله وارد کردن آسیب جدی جسمی یا روحی به اعضای این مجموعه ها و همچنین قرار دادن این مجموعه ها تحت شرایط زندگی ای که هدف آن نابودی کلی یا جزئی آنان است.
سازمان های بین المللی و گزارش کمیسیون حقیقت یاب مستقل بحرین (بسیونی) تخلفات شدیدی را که در بحرین رخ داده به ثبت رسانده اند، تخلفاتی که به هویت مذهبی شهروندان شیعه در این کشور مرتبطند. گزارش ها حاکی از آن است که آداب و رسوم شیعیان به طور سازمان یافته مورد هدف قرار گرفته اند چنانچه می توان از آن با عنوان «آسیب معنوی» یاد کرد. https://eitaa.com/howzehinternational