نسخه قابل چاپ

کد خبر:

410484

تاریخ مخابره:

1398/09/17

اندازه متن

گسترش پدیده مذهب‌هراسی در آمریکا

وحدت میان مساجد و کلیساها در آمریکا ، مسئله ای است که این روزها رواج بیشتری نسبت به قبل پیدا کرده است. به نظر می رسد یکی از دلایل افزایش این وحدت، گسترش پدیده مذهب هراسی چه در آمریکا و چه در سایر کشورهای جهان به ویژه کشورهای اروپایی است. حالا دیگر نه تنها اسلام هراسی بلکه مسیحیت هراسی هم تبدیل به دغدغه ای بزرگ برای همه آنهایی شده که هنوز نشانه هایی از انسانیت در درونشان وجود دارد.

400-260-3_351277.jpg

جهان در حال تبدیل شدن به جایی است که در آن ایجاد هراس از مذاهب و پیروان آن، امری عادی شده است و در این شرایط تفاوتی میان اسلام هراسی یا مسیحیت هراسی وجود ندارد. همانطور که اسلام هراسی در سراسر جهان به ویژه در کشورهای غربی و امریکا در حال گسترش است، حمله به مسیحیان هم افزایش پیدا کرده و نمی توان به این مسئله واکنش نشان نداد.
نمونه بارز این روند را می توان در افزایش حملات علیه مساجد، کلیساها و حتی کنیسه ها در آمریکا مشاهده کرد.
«مسجد جامع شهر نیوهیون ایالت کنتیکت آتش گرفت»، «مراسم عزاداری برای قربانیان آتش سوزی در مسجد «دارالهجرت» در «مینه آ پلیس» آمریکا برگزار شد»، «حداقل 4 نفر در نتیجه حمله مسلحانه به کلیسایی در منطقه «نیو انگلند» ایالت نیوهمپشایر زخمی شدند»، «یک مرد مسلح ۱۱ نفر را در کنیسه یهودیان در شهر پیتسبرگ امریکا به قتل رساند» و ...؛ این ها تنها چند نمونه از اخبار مرتبط با هدف قرار دادن مکان مذهبی در آمریکا هستند.

https://eitaa.com/howzehinternational