نسخه قابل چاپ

کد خبر:

409698

تاریخ مخابره:

1398/08/11

اندازه متن

نگاهی آماری به اهمیت دین در زندگی مردم آلمان

مؤسسه «پیو» آلمان آماری را از دینداری مردم ارائه کرده است که اهمیت دین در شرق و غرب این کشور را نشان می‌دهد.

400-260-6_349599.jpg

مذاهب مختلفی در آلمان وجود دارد که مسیحیت، یهودیت و اسلام از آن جمله هستند. سرشماری سال ۲۰۰۵ در مقایسه با ۱۹۹۰ نشان از افزایش دو درصدی اعتقاد مردم به خدا دارد.
در سال ۲۰۱۴ بیش از ۳۴ درصد مردم به مأموران سرشماری اعلام کرده‌اند که مذهب خاصی ندارند و دیگر افراد مذهب خود را مسیحیت اعلام کرده‌اند.
پیروان مسیحیت در آلمان برابر با ۴۹,۲ میلیون نفر یا ۶۱ درصد از کل جمعیت هستند. اسلام دومین مذهب مردم آلمان را تشکیل می‌دهد که جمعیتی ۲.۱ میلیون نفری را به خود اختصاص می‌دهد که برابر با ۲.۶ درصد کل جمعیت این کشور است.
طبق آمار،‌ درصد پیروان مسیحیت کاتولیک ۲۹,۹ درصد و مسیحیت پروتستان نیز ۲۹.۸ درصد هستند. افرادی که پیرو مسیحیت ارتدوکس هستند نیز ۱.۳ درصد این جمعیت را به خود اختصاص می‌دهند.
براساس این گزارش آماری، در بخش غربی آلمان، ۲۷ درصد مردم به دین خود اهمیت بسیاری می‌دهند و این میزان در میان کسانی که اهمیتی برای دین در زندگی خود قائل نیستند به ۲۶ درصد می‌رسد.
در همین راستا، ۱۳ درصد مردمی که در شرق آلمان زندگی می‌کنند نیز اهمیت فراوانی به دین در زندگی خود می‌دهند و ۴۵ درصد مردم این بخش از آلمان در مورد دین در زندگی خود بی‌اهمیت هستند. https://eitaa.com/howzehinternational